Ракомет

Блог вести

 • Ракомет 23.01.2014 16:29

  Шпански квалитет и шмек во Вардар

  По тренерската вртелешка  ракометниот клуб Вардар конечно има тренер со долгорочен договор. Шпанецот Раул Гонзалез Гутиерез и официјално е промовиран во нов стратег на црвено – црните.

 • Ракомет 23.01.2014 13:45

  Шпански квалитет и шмек во Вардар

  По тренерската вртелешка  ракометниот клуб Вардар конечно има тренер со долгорочен договор. Шпанецот Раул Гонзалез Гутиерез и официјално е промовиран во нов стратег на црвено – црните. Договорот со сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко е постигнат од втор обид и е потпишан до 2016 година.

 • Ракомет 22.01.2014 20:30

  Милошевски: „Се враќaме со кренати глави“

  По последниот натпревар на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Данска и по сите настани во и околу селекцијата, што предизвикаа низа реакции, со соопштение се огласи генералниот секретар на ракометната федерација, Филип Милошевски.

 • Ракомет 22.01.2014 18:26

  Пораз за 10-то место

  Македонската ракометна репрезентација загуби од Шпанија со 33:22 на последниот натпревар на Европското првенство во Данска и е 10-та во конечното рангирање меѓу 16-те репрезентации на шампионатот.

 • Ракомет 22.01.2014 18:25

  Може да бидеме задоволни

  Според најдобриот играч во македонската селекција на натпреварот со Шпанија Филип Миркуловски, поразот од 11 голови разлика не ги отсликува реално настаните на теренот, но и дека високата разлика на Шпанците сепак е направена по наши грешки во второто полувреме

 • Ракомет 22.01.2014 14:55

  Начевски и Николов на Русија - Белорусија

  Не само со репрезентацијата, нашата земја на Европското првенство во Данска е претставена и со судиската двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов.

 • Ракомет 22.01.2014 14:50

  Денеска на ЕП

  Последен ден од натпреварите по групи на 11-тото Европско првенство во Данска. Во М2 групата натпреварувачкиот ден ќе го отворат селекциите на Македонија и Шпанија од 16 часот, а потоа ќе играат Австрија - Унгарија и Данска - Исланд.

   

  1. Данска                    8

 • Ракомет 22.01.2014 14:49

  Со кој тим против Шпанија?

  Со натпреварот против светскиот првак Шпанија денеска од 16 часот во Хернинг, македонската ракометна репрезентација го завршува настапот на Европското првенство во Данска.

 • Ракомет 22.01.2014 09:09

  Играчите единствени до крај

  По најновите настани во македонската ракометна репрезентација врзани за изјавата на Бранислав Ангеловски сето внимание место кон мечот со Шпанија е насочено кон внатрешните односи во селекцијата.

 • Ракомет 22.01.2014 09:04

  За Ангеловски, европското е завршено

  По изјавата на нашиот репрезентативец Бранислав Ангеловски во која вели дека погрешната измена и лошиот тајминг на ротациите во составот се причина за поразот од Исланд, но и во врска со делењето пасоши на нови репрезентативци се огласи и селекторот Ивица Обрва

Pages