Ракомет

Блог вести

 • Ракомет 17.01.2014 14:59

  Интересна завршница во Групите Ц и Д

  Иако веќе се познати три од шесте репрезентации што се пласираа во втората фаза, сепак последното коло во Групите Ц и Д ќе донесе многу возбудувања, не само околу преостанатите селекции што ќе продолжат натаму, туку и поради бодовите што ќе бидат пренесени.

 • Ракомет 16.01.2014 20:19

  Прва победа, втор круг!

  Ветија и исполнија.

 • Ракомет 15.01.2014 18:29

  Самоувереност, зашто да не

  На прашањето дали е реално сценариото македонската ракометна репрезентација и со пораз од Австрија да ги продолжи настапите на европското првенство во Данска нашиот репрезентативец Бранислав Ангеловски одговара со прашање: „ А зашто да чекаме други да ни ја реш

 • Ракомет 15.01.2014 16:10

  Без Стојчевски до крај

  На вчерашниот натпревар против Чешка нашиот ракометар Никола Стојчевски ја обнови повредата на препоните и според докторот на репрезентацијата ќе мора да одмара најмалку 10-тина денови или до крајот на европското првенство.

 • Ракомет 15.01.2014 16:07

  Ништо не е изгубено

  Со победа над Чешка ке бевме сигурни, но и бодот по ремито 24-24 најверојатно ке биде доволен за пласман на македонската ракометна репрезентација меѓу најдобрите 12-ет на европскиот шампионат.

 • Ракомет 15.01.2014 13:36

  Начевски и Николов ќе судат Шведска-Белорусија

  На четвртиот натпреварувачки ден на ЕП во Данска, својот прв „настап“ ќе го има и најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски / Славе Николов. Тие се делегирани да го водат натпреварот меѓу Шведска и Белорусија од 2.коло во групата Д во Копенхаген.

 • Ракомет 14.01.2014 20:20

  Реми со Чешка!

  Македонските ракометари одиграа нерешено со Чешка 24-24 во второто коло на Европското првенство во Данска. Бодот е голем затоа што ги отвора портите кон втората фаза од шампионатот.

 • Ракомет 14.01.2014 14:22

  Не е последна, но е шанса што не се пропушта

  „Свежи сме,одморни, ќе биде прав натпревар“- го пренесува Филип Миркуловски расположението кај нашите ракометари на неколку часа пред натпреварот со Чешка од второто коло во А групата на европското првенство во Данска.

 • Ракомет 14.01.2014 11:57

  Одлука за второто коло

  Најдобрите македонски ракометари денеска го играат клучниот натпревар за пласман во главната рунда на ЕП во Данска.

 • Ракомет 13.01.2014 13:38

  Големи сме, ќе го покажеме тоа

  Свесни за укажаната шанса со победа над Чешка да обезбедат втора фаза, нашите ракометари во Данска се оптимисти пред утрешниот дуел.

Pages