Сцена

Блог вести

 • Сцена 08.05.2014 10:08

  „ПРИДРУЖИ МУ СЕ НА СВЕТОТ “ - Втора Полуфинална вечер на Евросонг 2014

  Втората полуфинална вечер од 59 тиот  по ред Избор за песна на Евровизија ќе биде под мотото „ Придружете  му се на светот “, свет полн со национални и културни  различности споени вечерва во музичкиот епицентар во Копенхаген.

 • Сцена 07.05.2014 14:04

  Познати 10- те финалисти од првата Евровизиска вечер

  Представниците на Црна Гора, Шведска, Холандија, Унгарија, Русија, Ерменија, Украина, Исланд,Сан Марино и Азербеџан се земјите коишто  се пласираа во големото финале на 59 тото издание на Изборот на песна на Евровизија - Копенхаген 2014.

 • Сцена 07.05.2014 02:08

  Првите 10 земји кои се пласираа во финалето на „Евросонг“

  Русија, Украина, Азербејџан, Сан Марино, Унгарија, Холандија, Црна Гора, Исланд, Ерменија и Шведска се земјите кои обезбедија пласман во саботното финале.

  Македонската претставничка Тијана Дапчевиќ ќе настапи во втората полуфинална вечер, која ќе се одржи во четврток. 

   

 • Сцена 06.05.2014 11:29

  Евровизија: Вечерва почнува најголемото натпреварување на светот

  Вчера по 70 метарскиот црвен тепих зачекорија учесниците. Тијана и македонскиот тим во црно- бела комбинација на проба на евровизиската сцена во Копенхаген, беа едни од најфотографираните учесници на отворањето.

 • Сцена 05.05.2014 19:13

  „JOIN US“ - Придружи се на Евровизиската еуфорија

  Евровизискиот слоган оваа година  во себе ја содржи основната евровизиска идеја : блискоста и позитивните заеднички  и пријателски емоции меѓу представниците на земјите учеснички , изведувачите на сцената, фановите , новинарите но пред се публиката која е дефинитивно  и најважниот  фактор за цело

 • Сцена 05.05.2014 16:17

  Националното жири од првата полуфинална вечер на дело

  Евровизиската еуфорија полека го достигнува својот врв. Од денес започнуваат последните проби за првото полуфинале. Првата генерална проба започнува во 15:00 до 17:30 , а втората од 21:00 до 23:00 часот.

 • Сцена 04.05.2014 19:29

  Последни подготовки за „Евросонг“, Македонија подготвена!

  Веќе и евровизиските тимови ги имаат своите костимирани проби во арената, така што вечерва не очекува само уште свечено отварање и дефиле по црвениот килим долг седумдесет метри и официјално може Eвровизија да започне.

 • Сцена 02.05.2014 16:07

  Eвровизија: Тијана ќе настапува единаесетта

  6, 8 и 10-ти мај се деновите на одржување на спектакуларното шоу Eвровизија. Нашата претставничка Тијана, ќе настапува на втората полуфинална вечер под реден број 11. Големото финале е закажано за 10 мај. Од копенхаген известува Каролина Петковска.

   

 • Сцена 30.04.2014 13:24

  Заврши спектакуларното бар шоу во Скопје

  Здружението на Бармени на Македонија како единствена институција на територијата на Македонија која има за цел да ја подигне професијата бармен на повисоко ниво, а и да ја подигне коктел културата, вчера го заврши 7.
 • Сцена 24.04.2014 11:16

  Мила Кунис го покажа стомачето

  Славната двојка за која моментално во Холивуд најмногу се зборува се Мила Кунис и Ештон Качер.
  Двојката го чека своето прво дете, а веројатно се работи за девојче. Иако се обидоа да ја сокријат бременоста, актерката сега веќе не може да го скрие пораснатиот стомак.

Pages