Сцена

Блог вести

 • Сцена 10.02.2014 14:41

  Техно подиум и енергија во Скопје

  Скопјани го сакаат техното. Доказ за тоа беше многубројната публика која изминатава сабота во редици чекаше за да влезе во просториите на спортскиот центар „Борис Трајковски“. А таму, вистински спектакл.

 • Сцена 02.02.2014 20:19

  Добитник на Оскар пронајден мртов

  Филип Сејмур Хофман, добитникот на Оскар за најдобра актерска улога во филмот „Капо“ е  пронајден денеска  мртов во неговиот стан во Њујорк.

  Смртта за Хофман за магазинот „Инсајдер“  ја потврди њујоршката полиција.

 • Сцена 02.02.2014 20:10

  Претставување на евровизиската песна на Тијана во музичкото шоу Хит на месецот на МРТ

  Како што беше соопштено во саботното издание на емисијата Стисни Плеј, евровизиската песна со која што Тијана Дапчевиќ ќе не претстави на 59-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, официјално ќе биде претставена на 22 февруари, во музичкото шоу Хит на м

 • Сцена 29.01.2014 13:28

  „Девојчето со кибритчињата“ награден на фестивал во Индија

  Краткиот игран филм “Девојчето со кибритчињата” во продукција на Квазар Филм е добитник на наградата за најдобар краток филм на овогодинешното издание на меѓународниот детски филмски фестивал Children's India, кој се одржа во период од 20ти до 24ти Јануари.

 • Сцена 27.01.2014 10:09

  „Дафт Панк“ триумфираа на наградите „Греми“

  Француското електронско дуо, „Дафт Панк“ со својот албум „Random Acess Memories“ триумфираше на синоќешното доделување на престижните награди „Греми“ и  ја освои главната награда за најдобар албум на годината.

 • Сцена 21.01.2014 13:53

  Позитивен ефект од гледање филмови

  Филмовите имаат позитивен ефект на нашето здравје,зависно од жанрот. Гледањето комедии нè ослободува од анксиозност, агресивност и страв, така што нè прави и креативни и ни го олеснува решавањето на проблемите.

 • Сцена 21.01.2014 13:05

  Тијана ќе настапува осма на втората полуфинална вечер

  Од 6 до 10 мај во Копенхаген ќе се одржи изборот за песна на Евровизија, каде Македонија ќе ја претставува Тијана Дапчевиќ.

 • Сцена 20.01.2014 16:19

  Жрепка за Евровизија

  Денес во данската престолнина Копенхаген, градот домаќин на 59-тото издание на изборот на песна за Евровизија, се одржа свечена церемонија на којашто беше извлечен редослед по којшто земјите учеснички ќе се претстават на престижното музичко шоу.

 • Сцена 10.01.2014 11:21

  Бритни и Мајли во Франција само после 22 часот

  Бритни Спирс евоцира „атмосфера на мазохизам каде жената е прикажана на начин што може да ја шокира пошироката публика“, додека Мајли Сајрус промовира „сцени со сексуална конотација“, наведува Високиот совет на француската радиодифузна агенција АДС.

 • Сцена 02.01.2014 01:20

  Балканските ѕвезди со хонорар над 100 илјади евра за „најлудата“ ноќ

  Горан Бреговиќ за пречекот на 2014 земал најголем хонорар – дури 150 000 евра, а веднаш зад него, според големината на

Pages