Сцена

Блог вести

 • Сцена 21.09.2016 13:47

  Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

  Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг Бред Пит и воедно бара целосно старателство над нивните шест деца.

 • Сцена 13.09.2016 12:32

  „Блуз и соул фестивал 2016“ од 18 до 21 септември

  Raw Hide“, блуз-рок гитаристот Били Мерзиотис и еден од најатрактивните млади гитаристи на американската блуз-рок сцена Рајан Мек Гарви се гости на годинашниот „Blues&soul фестивал“, што ќе се одржи од 18 до 21 септември во Скопје.

 • Сцена 30.08.2016 10:58

  Почина актерот Џин Вајлдер

  Американскиот актер Џин Вајлдер - ѕвезда на кино класиците како „Вили Вонка и фабриката за чоколадо", „Младиот Франкенштајн" и „Жена во црвено“, почина на 83-годишна возраст, пренесоа светските агенции.

 • Сцена 24.08.2016 10:53

  Џенифер Лоренс повторно најплатена актерка во светот

  Оскаровката Џенифер Лоренс втора година по ред е најплатена aктаерка во светски рамки, иако годинава заработи шест милиони долари помалку во однос на минатата година.

 • Сцена 11.08.2016 12:27

  „Продиџи“ ќе донира за поплавените во Скопје

  Англиската електронска група „The Prodigy“, која на 14 август ќе настапи во Охрид, на својата фејсбук страница напиша дека ќе донира за настраданите од поплавите кои во саботата го зафатија Скопје и околината.
   
 • Сцена 04.08.2016 13:37

  Чанинг Тејтум во филм на Дизни ќе биде сирена од морето

  Во хит филмот „Splash“ од 1984 година Том Ханкс играше маж кој е вљубен во морска сирена која ја играше Дерил Хана.

 • Сцена 22.06.2016 13:56

  Аниматорите од ФХ3Х креираа модели за Independence Day Resurgence

  Аниматорите од ФХ3Х во соработка со Uncharted Territory учествуваа во креирање на моделите на транспортните средства на второтo продолжение на филмот Independence Day насловено како Resurgence, чија премиера ќе се одржи утревечер во Скопје.  
   
 • Сцена 27.05.2016 11:23

  Гвинет Палтроу и Крис Мартин сега и на хартија се разведоа

  Вчера разводот на актерката Гвинет Палтроу и музичарот Крис Мартин стана и официјален.

  Како што јави Е! вести, тие двајца се одрекоа од „брачnата помош“ односно алиментација.

 • Сцена 22.04.2016 11:29

  Почина музичката легенда Принц

  Годинава светот се збогува со уште една музичка ѕвезда. Светски познатиот музичар Принц почина на 57 години од засега непознати причини. Неговото тело било пронајдено во домот во Минесота.

  Обожавателите, меѓу кои е и режисерот Спајк Ли, организираа забава во Бруклин во негова чест.

 • Сцена 31.03.2016 10:51

  Енрике Иглесијас, Давид Гета и Продиџи летово во Македонија

  Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас, францускиот и светски популарен диџеј Давид Гета и британската група Продиџи, која важи за еден од најдобрите и највозбудливи бендови во светската музичка индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција.

Pages