Сцена

Блог вести

 • Сцена 29.04.2015 13:52

  ФХ3Х дел од „Avengers: Age of Ultron“

  Македонското студио за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х во соработка со Double Negative од Лондон работеше на ефектите на „Avengers:Age of Ultron” кој во Македонија премиерно ќе биде  прикажан утре во Cineplexx.
   
 • Сцена 14.04.2015 11:38

  Скарлет Јохансон помалку ќе работи

  На доделувањето на МТВ филмските награди во неделата навечер, Скарлет Јохансон (30) во розов комбинезон покажа дека само седум месеци по породувањето ја вратила старата фигура.
 • Сцена 30.03.2015 13:41

  Саша Барон Коен во улога на Фреди Меркјури

  Актерот Саша Барон Коен ќе режира филм, ќе пишува сценарио и ќе го глуми легендарниот пејач на групата Квин, Фреди Меркјури.
   
  Информацијата ја потврди менаџерот на групата Квин, Џим Бич.
   
 • Сцена 09.03.2015 15:20

  Спилберг и Хенкс повторно работат заедно

  Славниот филмски тандем Стивен Спилберг и Том Ханкс, заслужен за филмовите како „Спасување на војникот Рајан“ и „Терминал“, повторно работат заедно на шпиунскиот трилер „Bridge Of Spies“.

  Филмот е во подготовки веќе некое време, но дури сега доби официјално име.

 • Сцена 23.02.2015 09:03

  „Човек- птица“ триумфираше на Оскарите

  Американската филмска академија синоќа по 87-ми пат ги додели своите признанија, престижната награда Оскар.

 • Сцена 10.02.2015 16:05

  Во 2017-та нов „Спајдермен“

  Филмските студија „Сони Пикчерс“ и „Марвел Студиос“ соопштија дека со заеднички сили работат на ново продолжение на филмскиот серијал за човекот-пајак - „Спајдермен“.  
   
 • Сцена 15.01.2015 17:06

  Оскари: Доделени номинациите за најпрестижната филмска награда

  Филмската академија ги додели номинациите за најгламурозната  манифестација на годината, Оскарите.

 • Сцена 12.01.2015 13:35

  „Boyhood“ со најмногу Златни глобуси

  Филмот „Boyhood“на режисер Ричард Линклејтер ја освои американска филмска награда Златен глобус во три категории - за најдобар драмски филм, режија и споредна женска улога, додека бурлескниот филм на Вес Андерсон е прогласен за најдобар филм во категоријата комедии.
   
 • Сцена 24.12.2014 15:22

  Форбс: Адам Сендлер најпреплатен актер во Холивуд

  Комичарот Адам Сендлер втора година по ред се најде на листата на Форбс за најпреплатени актери во Холивуд, објави списанието.
   
 • Сцена 02.12.2014 12:39

  Кристоф Валц доби ѕвезда на Булеварот на славните

  Двојниот оскаровец, Кристоф Валц доби ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните.
   
  Режисерот, Квентин Трантино кој му даде улога во „Проклетници“ за кој го доби првиот Оскар за споредна улога, прв му честита и го нарече за негов „омилен Австриец“.
   

Pages