Спорт

 • Фудбал 16.04.2018 11:51

  Ибрахимовиќ ќе игра на Светското првенство во Русија

  Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот профил на Твитер најави дека ќе игра на Светското фудбалско првенство во Русија, што ќе се одржи во текот на летото.

 • Кошарка 16.04.2018 11:49

  Леброн: Сум губел и со 3-1

  Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс, не е многу загрижен по поразот од Индијана на стартот од разигрувањето за титулата во НБА лигата.

  Кливленд синоќа загуби на домашен терен од Индијана со 98:80 во серијата прв до четири победи.

 • Ракомет 15.04.2018 22:45

  Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

  Ракометарите на Вардар ја освоија шампионска титула во регионалната СЕХА лига, откако вечерва го победија ППД Загреб со 26:24 во финалето на Ф4 турнирот што се играше во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

  За „црвено-црните“ ова беше четврти трофеј во седмото издание на СЕХА лигата.

 • Ракомет 14.04.2018 19:44

  Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

  Убедлива победа со резултат 32:25 остварија ракометарките на Вардар на својот последен настап пред домашна публика оваа сезона во меч од Лигата на шампионите.

 • Ракомет 05.04.2018 12:32

  Борко Ристовски се сели во Бенфика

  Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски ќе биде нов член на Бенфика, објави португалскиот медиум „О'Жого“, пренесува МИА.

 • Фудбал 05.04.2018 12:30

  Ливерпул и Барселона пред пласман во полуфиналето на ЛШ

  Тимот на Ливерпул покажа дека се враќа кон своите најдобри години во Европа и забележа импресивна победа со 3:0 во првиот натпревар против Манчестер Сити од четвртфиналето во Лигата на Шампионите.

 • Кошарка 04.04.2018 16:35

  Мајами обезбеди учество во НБА плеј-офот

  Кошаркарите на Мајами изборија учество во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако ноќеска забележаа победа над Атланта со 101:98.

  „Жешките“ од Мајами дојдоа до биланс 42-36 (победи-порази), доволно за пласман меѓу осумте најдобри во Источната конференција.

 • Ракомет 04.04.2018 16:33

  Шест Вардарци меѓу најдобрите во изборот на СЕХА

  Пет ракометари плус тренерот Раул Гонзалез се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА за оваа сезона. Гласаа капитените на десетте екипи учеснички.

  За најдобар голман најмногу гласови доби Иван Пешиќ (Мешков Брест).

  Најмногу гласови за лево крило доби Тимур Дибиров (Вардар).

 • Ракомет 03.04.2018 17:27

  Македонија без Кирил Лазаров против Русија

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров нема да настапи на контролниот натпревар против Русија.

 • Фудбал 03.04.2018 12:29

  Јовановски нов тренер на Работнички

  Поранешниот македонски селектор, Ѓоре Јовановски е именуван за нов тренер на Работнички. По оставката на Горан Станковски, искусниот Јовановски ќе ги води „романтичарите“ до крајот на актуелнава сезона.

Pages