Спорт

 • Ракомет 11.12.2013 12:52

  Македонија е екстремно опасна

  На еден месец до почетокот на европското ракометно првенство во Данска, репрезентацијата на Чешка е подготвена да биде пријатно изненадување на собирот на најдобрите европски репрезентации.

 • Кошарка 11.12.2013 11:47

  Во Талин дуел на елиминираните

  Еврокупот одамна не е приоритет на МЗТ Скопје Аеродром, па затоа и денешното гостување во Естонија кај Калев е подготовка за претстојните предизвици во Јадранската лига.

 • Зони за јавни протести во Сочи

  Русија ќе одреди посебни зони за јавни протести и демонстрации во текот на Зимските Олимписки Игри во Сочи 2014, соопшти претседателот на Интернационалниот Олимписки Комитет (ИОК) Томас Бах по првиот состанок на Извршниот Одбор откако во септември беше избран за наследник на Жак Рог.

 • Формула 1 10.12.2013 20:25

  Апсурдно, фалат уште прскалки, пречки и киндер јајце

  Не стивнуваат реакциите на возачите, новинарите и на сите инволвирани во Формула 1 спортот по објавата на новите правила за сезоната 2014-та во најбрзиот спорт.

 • Формула 1 10.12.2013 19:23

  50 бода за победникот на последната сезoнска трка

  Пилотите и тимовите во Формула 1 ќе освојуваат двојно повеќе бодови во последната трка од сезоната, отколку на секоја друга во Светскиот шампионат.

 • Кошарка 10.12.2013 19:22

  Иван Маринковиќ ново име во МЗТ Скопје

  Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје, кој утре вечер ќе му гостува на естонски Калев во Талин, во претпоследното 9.коло од Еврокупот на УЛЕБ, соопшти дека се засилил со младинскиот репрезентативец на Србија, Иван Маринковиќ.

 • Ракомет 10.12.2013 14:00

  Прибак сака да игра за Македонија ама нема пасош

  Ракометарот на Вардар Немања Прибак нашол заеднички јазик со РФМ да и помогне на нашата селекција на идното Европско Првенство во Данска.

 • Кошарка 10.12.2013 13:33

  Блескава ноќ на Стефон Кари

  3:3 домашни – гости во ноќешните НБА натпревари. Иако Стефон Кари собра 43 поени, 9 скокови, 6 асистенции и 2 блокади, Голден Стејт загуби на гостувањето кај Шарлот со 115:111. „Вориорс“ анулираа минус 12 од полувремето, но индивидуалниот ефект на Кари не беше доволен за комплетен пресврт.

 • Ракомет 10.12.2013 11:30

  Комплетирано второ коло, старт на третото на Светското во Србија

  Очекувани резултати се забележаа и по комплетирањето на второто коло во групите Ц и Д одиграни вчера во Зрењанин и Нови Сад.

 • Кошарка 10.12.2013 11:05

  МЗТ Скопје остана во долниот дел од табелата

  Кошаркарите на македонскиот шампион втор пат едно по друго беа поразени по огромно водство во текот на натпреварот, што по 11 кола резултира со лош биланс и со неочекувано место во поредокот на регионалното натпреварување.
   

Pages