Спорт

 • Фудбал 09.12.2013 19:08

  Ставрев суди Австрија Виена-Зенит

  Најдобриот македонски фудбалски судија Александар Ставрев в среда ќе го води мечот Австрија Виена-Зенит, од шестото коло во групната фаза во Лигата на шампионите.

 • Фудбал 09.12.2013 18:49

  Турново есенски прволигашки лидер

  Без разлика на квалитетот, ова фудбалско првенство барем досега е најнеизвесното. Причина за тоа е фактот дека шесте екипи од горниот дел од табелата се во растојание од само седум бодови што теоретски значи дека сите се кандидати за титулата.

 • Кошарка 09.12.2013 16:49

  Лејкерс поразени со Коби, Оклахома ја растури Индијана

  Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, се врати на НБА-терените по осуммесечна пауза поради повреда, но повеќе му одмогна, отколку што му помогна тимот на ЛА Лејкерс, којшто во „Стејплс Центар“ загуби од Торонто со 94-106.

 • Фудбал 09.12.2013 16:45

  Хоризонт лидер до пролет

  Хоризонт, Вардар, Пелистер е редоследот на првите три екипи  во фудбалското првенство на Македонија по 19 одиграни кола. Редослед врз основа на соодносот на постигнати и примени голови, бидејќи сите три екипи овој дел од првенството го завршуваат со ист број на освоени бодови.

 • Кошарка 08.12.2013 22:11

  Ниту една предност не е доволна

  Иако водеше со 18 поени, МЗТ Скопје загуби од Широки со 67-63 по дополнителните пет минути на гостувањето во „Пецара“.

 • Фудбал 08.12.2013 22:07

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

  Богатство за престој на СП во Бразил

  Мундијалот ексклузивно на МРТ

 • Формула 1 08.12.2013 22:01

  Ферари победува,ама во место

  Втора година по ред тимот на Ферари ја добива  наградата на Скај спорт Ф1 телевизијата за најдобро просечно време про менувањето на пневматиците во изминатата сезона. Болидите на Ферари во 2013-тата 90 пати менувале при што само 11 пит-стопа траеле подолго од 3 секунди.

 • Кошарка 08.12.2013 14:07

  Шампионот не губи трипати по ред

  Ни крива, ни должна, Минесота скапо ја плати цената што актуелниот НБА шампион Мајами доживеа два пораза едноподруго. „Жешките“ ноќеска триумфираа убедливо на теренот на Тимбервулфс со 103-82, понесени од ефектот на Леброн Џејмс, кому му недостигаа две асистенции за да оствари „трипл дабл“.

 • Ракомет 08.12.2013 14:02

  Првенче за Металург во Загреб

  Лесно, рутинирано, на разлика во квалитет екипата на Металург го доби големото дерби од Сеха лигата против актуелниот шампион во регионалното натпреварување Загреб.

 • Кошарка 08.12.2013 13:55

  Живот посветен на Бога и на народот

  Седми пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата, втор во серија по огромно водство за македонскиот шампион. Аеродромци испуштија 18 поени предност на полувремето, на гостувањето кај Широки и остануваат без триумф на страна.

Pages