Спорт

 • Ракомет 07.12.2013 16:23

  Србија отвори победнички

  Потешко од очекувањата cрбинките пред своите фанови до победа на отворањето на Светскиот шампионат над јапонките, во меч во кој cрпските ракометарки влегоа како апсолутни фаворитки.

 • Кошарка 07.12.2013 16:20

  Пресвртница против Широки

  МЗТ Скопје Аердором денеска ќе му гостува на Широки во 11.коло од Јадранската лига. Македонскиот првак лани двапати триумфираше против ривалот од Босна и Херцеговина, а на идентичене епилог се надева и на овој дуел со оглед дека ќе игра против една од најслабите екипи во АБА друштвото.

 • Кошарка 07.12.2013 15:47

  Атланта победува без Антиќ

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ преседе на клупата без да стапне на паркетот во уште еден НБА-натпревар којшто неговата Атланта го реши во своја корист.

 • Фудбал 07.12.2013 15:37

  Групниот мундијалски мозаик е формиран

  Во Коста до Сауипе ждрепката е извлечена, почетниот мундијалски мозаик е формиран. Составот на групите најавува фантастично светско првенство кое од 12 јуни до 13 јули 2014 година ќе се игра во 12 градови во Бразил

  Составот на групите е следниов:

 • Ракомет 06.12.2013 15:45

  Вугринец и Прибак – Македонци

  Ренато Вугринец и Немања Прибак добиле покана да играат за македонската репрезентација на Европското првенство во Данска. Нашиот национален ракометен тим има високи амбиции на јануарскиот собир, а засилен со овие двајца играчи може да игра значајна ролја на шампионатот.

 • Фудбал 06.12.2013 12:39

  Извлекувањето како загревање за Мундијалот

  32 дена во 2014-та година кога се ќе застане, фудбалот од споредна ќе прерасне во најважна работа на светот. 20-то Светско првенство ќе биде најфудбалско затоа што од 12-ти јуни до 13-ти јули наредната година ќе се одржи во најфудбалската земја во светот.

 • Ракомет 06.12.2013 11:49

  Почнува трката по светска слава и престиж

  Во Србија, каде што пред точно една година беше собрана европската елита, веќе пристигнаа ракометарките кои ќе ги бранат боите на 24-те селекции учеснички на завршниот планетарен турнир.

 • Кошарка 06.12.2013 11:34

  И Мајами губи двапати по ред

  Без возбудувања минаа трите ноќешни натпревари во НБА лигата. Мајами влезе во мини криза затоа што од трите гостински порази сезонава врза два за три дена. „Жешките“ загубија од Чикаго со 107:87.

 • Ракомет 06.12.2013 11:33

  Како на „Final Four“

  По серијата настапи во елитната лига на шампионите, двата македонски најуспешни колективи се пред сериозни предизвици во СЕХА регионалното натпреварување.

 • Линдзи Вон не може без омилениот Лејк Луис

  Најуспешната алпска скијачка на денешницата, Американката Линдзи Вон, ќе се врати на снежните патеки на двата спуста во канадски Лејк Луис, коишто ќе се возат вечер и утре вечер.

Pages