Спорт

 • Фудбал 04.12.2013 15:57

  „Романтичарите“ ги растажија битолчани

  Работнички и трет пат во меѓусебната куп традиција го елиминираше Пелистер бидејќи на битолскиот пораз од 1:0 одговори со триумфални 2:0 во реванш четвртфиналето.

 • Кошарка 04.12.2013 15:39

  Детроит пречка за шампионот

  Детроит Пистонс ја прекинаа серијата од десет победи на Мајами Хит и го поразија  шампионот на негов паркет со 107-97. Гостите ја искористија кошмарната ноќ на фавцоритот кој настапи без Двејн Вејд и успеаја да го поправат негативниот скор на 8 победи и 10 порази.

 • Формула 1 04.12.2013 14:19

  Ако може Ферари...

  Само неколку дена откако на интернет „протече“снимката од наводното тестирање на новиот В6 турбо мотор на Ферари , стигна и информацијата дека тајно тестира и Рено.

 • Формула 1 04.12.2013 14:18

  Хулкенберг се враќа во Форс Индија

  Откако за нив возеше во 2012-тата, а во минатата сезона беше во болидот на Заубер, од тимот на Форс Индија стигна потврда дека со германецот е потпишан повеќегодишен договор.

 • Ракомет 04.12.2013 13:34

  Ја чекаат зимата, живеат за европската пролет

  Еден од моќните –унгарски Пик Сегед,француски Монпеље или германските Фуксе Берлин и Хановер, ќе биде сигурен противник на ракометарите на струмички Зомимак  во групната фаза од Купот на европската ракометна федерација.

 • Еди „Орелот“ повторно ќе скока !

  Дваесет и пет години откако ја заслужи „славата“ како скокач со најлошите и најслабите скијачки скокови во олимписката историја, Еди „The Eagle“ Едвардс се подготвува да му се врати на овој спорт.

 • Кошарка 04.12.2013 12:24

  Деби на Зоран Мартич на клупата

  Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва го играат натпреварот од 8 -то коло, во рамките на ’’Г’’ групата од УЛЕБ Еврокупот.

 • Фудбал 04.12.2013 10:34

  Жрепката-прв чин од мондијалската еуфорија

  ФИФА го потврди најавеното дека при извлекувањето на  групите за светското првенство во Бразил ќе се раководи  според  ранг  листата на репрезентациите од октомври 2013 година.

  32-те земји учеснички на Мондијалот  ќе бидат извлекувани од четири сада:

 • Ракомет 04.12.2013 10:33

  Ракометната лига на шампиони низ бројки и букви

  Со седмото шампионско ракометно коло се стави точка за клупскиот елитен ракомет за 2013-та. По повлечената линија есапот во повеќе сегменти вели вака.

 • Фудбал 03.12.2013 15:37

  Врвот за Вардар

  Фудбалерите на Вардар се вратија на водечката позиција во Првата македонска фудбалска лига. Шампионот победи на теренот на Гостивар со 2-1 во завршниот натпревар од 18-тото коло.

Pages