Спорт

 • Кошарка 02.12.2013 15:07

  МЗТ Скопје добива нов кормилар

  Раководството на екипата од Аеродром ја прекина соработката со српскиот стратег Влада Вукоичиќ, на жешкото столче седнува уште еден Словенец.

 • Кошарка 02.12.2013 15:05

  Мајами во низа, Њујорк во криза

  Со исклучок на натпреварот во Лос Анџелес, преостанатите три ноќешни НБА дуели донесоа возбудлива кошарка. Шампионот Мајами се спасуваше од пораз дома против Шарлот. „Жешките“ славеа со 99:98 иако во пресрет на последниот период губеа со 12 разлика.

 • Фудбал 01.12.2013 19:32

  Вардар не играше, три екипи на врвот

  Шкендија и Пелистер не погодија во противничките мрежи во меѓусебниот дуел од 18-то прволигашко фудбалско коло. Иако натпреварот беше динамичен, лошите услови не дозволи стрелците да дојдат до израз.

 • Кошарка 30.11.2013 14:59

  Нов болен пораз

  Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го забележаа шестиот пораз во десеттиот настап во Јадранската лига. Во арената „Борис Трајковски“ победнички одигра Цибона со 93-88 (28-10, 21-25, 16-26, 23-32), иако македонскиот тим оствари убедлива предност од 42-16  во шеснаесеттата минута од средбата.

 • Формула 1 30.11.2013 13:36

  Малдонадо во седиштето на Раиконен

  Пастор Малдонадо е нов пилот на „Лотус“, иако се шпекулираше дека наследник на Кими Раиконен може да биде и Нико Хулкенберг. Сепак, откако Германецот се врати во „Форс Индија“, Лотус побрза да го обезбеди Малдонадо како свој возач во наредната сезона во шампионатот во Формула 1.

 • Ракомет 30.11.2013 13:22

  Погледите и кон Минск

  Седмото коло во Лигата на шампионите неа ЕХФ навидум би требало да биде формално за македонските претставници. Вардар денеска ќе и гостува на Барселона која е апсолутен фаворит, а Металург утре ќе го пречека Тун што би требало да значи дека очекува победа со рутинска игра.

 • Кошарка 30.11.2013 11:52

  Преку Цибона за пола – пола

  Лани против славниот хрватски тим МЗТ Скопје напиша историја со победа во дебитантската сезона во Јадранската лига. Во тековната спомените не мора многу да значат, но натпреварот со загрепскиот противник и сега е од исклучителна важност.

 • Ракомет 29.11.2013 15:14

  Вардар по чудо во Барселона, Металург фаворит со Тун

  Најдобрите македонски ракометни екипи Вардар и Металург ги очекува седмиот викенд во Лигата на шампионите, последен пред речиси тримесечната зимска пауза.

 • Фудбал 29.11.2013 14:49

  Познати осумнаесет шеснаестинафиналисти

  Се расчистува ситуацијата пред завршното коло во 12-те групи во УЕФА Европа лигата...

 • Фудбал 29.11.2013 14:48

  Пелистер ја напаѓа Шкендија во Тетово

  Продолжува трката на водечката четворка во македонската фудбалска прволигашка конкуренција и неизвесната битка на речиси половина лига за избегнување на опасната зона.

Pages