Спорт

 • Фудбал 12.06.2017 08:02

  Шпанија пресилна за Македонија

  Фудбалската репрезентација на Шпанија се покажа како пресилна за репрезентација Македонија. Иако, нашите фудбалери се надеваа на позитивен резултат, сепak Шпанците забележаа победа со 2:1 во квалификацискиот меч за Светското првенство 2018 во Русија, одигран синоќа на Националната арена „Филип Вт

 • Кошарка 05.06.2017 11:14

  Рекордна 14. победа во низа во плеј-офот за Голден Стејт

  Кошаркарите на Голден Стејт го победија Кливленд со 132:113 (40:34; 27:30; 35:24 и 30:25) во вториот натпревар од финалната серија во НБА лигата и поведоа со 2-0. За Голден Стејт ова беше 14. победа по ред во плеј-офот што е нов рекорд во НБА лигата.

 • Ракомет 04.06.2017 20:08

  Вардар нов европски ракометен шампион

  Екипата на Вардар е нов европски првак откако вечерва во Келн во финалето на ракометната Лига на шампиони, го совлада Пари Сен Жермен со 24:23. Победничкиот погодок во последната секунда го постигна Иван Чупиќ.

 • Ракомет 03.06.2017 20:05

  Вардар во финалето во Лигата на шампионите

  Ракометарите на Вардар ќе се борат за шампионскиот трофеј на завршниот „фајнал фор“ турнир од Лигата на шампионите што се одржува во Келн, откако вечерва ја совладаа трофејната Барселона со 26:25.

 • Фудбал 02.06.2017 16:04

  Какво финале, Јуве - Реал, Џиџи контра Кристијано

  Двајца великани, со различна елитна судбина, Реал најдобар затоашто е рекордер со 11 титули, Јувентус најмалерозен бидејќи е единствениот со шест загубени финалиња.

 • Фудбал 02.06.2017 16:02

  Денешен фудбал - луди бројки

  „Громови од душа“, навивачки песни од секој паб од каде што се прелева пиво, река народ во дресови на улиците. Тоа е асоцијатацијата за фудбал на островот, тоа е препознатлива најава за финалето на Лигата на шампионите.

 • Фудбал 23.05.2017 15:15

  Македонија оптимистички против Турција и Шпанија

  Продолжување на добрите игри, но сега надополнети со позитивни резултати е целта на македонската фудбалска репрезентација во пријателскиот дуел со Турција на 5 јуни и мундијалскиот квалификациски против Шпанија, шест дена подоцна, двата во Скопје.

 • Кошарка 19.05.2017 10:41

  Објавени најдобрите петорки во НБА лигата за сезонава

  Во НБА лигата ноќеска немаше натпревари, но затоа беа објавени најдобрите петорки за регуларниот дел на сезонава.

 • Тенис 16.05.2017 11:30

  Федерер нема да игра на „Ролан Гарос“

  Швајцарецот Рожер Федерер, победникот на Ролан Гарос од 2009 година, објави дека ќе го пропушти годинашниот Грен слем турнир во Париз. „Ролан Гарос“ ќе се игра од 22 мај до 11 јуни.

  Петтиот светски рекет преку соопштение ја информира јавноста за неговата одлука.

 • Фудбал 16.05.2017 11:27

  Македонската фудбалска репрезентација закажа контролен дуел со Турција

  Репрезентација на Македонија ќе одигра пријателски тест натпревар со Турција во Скопје на 5 јуни како одлична контрола пред квалификацискиот дуел со Шпанија на 11 јуни.

Pages