Стил

Блог вести

 • Стил 31.10.2016 11:35

  Хит дестинации за 2017-та

  За оние кои уште од сега размислуваат за годишниот одмор следната година, страницата LonelyPlanet.com објави топ дестинации, кои вредат да се посетат.

 • Стил 21.09.2016 13:40

  Последниот проект на Заха Хадид

  Само неколку дена пред да почине, Заха Хадид го заврши нејзинот последен проект „Мел Тејбл“, кој очекувано привлече посебно внимание на премиерното прикажување на овогодинешниот Саем за мебел во Милано.

 • Стил 30.08.2016 12:04

  Холивудските ѕвезди во новиот календар на „Пирели“

  Добитничката на „Оскар" Никол Кидман и Џулијан Мур се само дел од ѕвездите кои го красат календарот на „Пирели" за 2017 година

  Сликите за новото издание на календарот ги направи германскиот моден фотограф Петер Линдберг, кој работеше со „Пирели" и во 1996 година и 2002 година.

 • Стил 24.08.2016 10:56

  Најлудата двојка на Инстаграм доаѓа од Москва

  Движењето на таканаречените „руфери“, млади луѓе главно од Русија и Украина, кои без дозвола и заштитна опрема се качуваат по високите градби и таму си прават селфи фотографии, го распамети 23-годишната Ангела Николау од Москва, која, освен по големата храброст, на целата работа и додала и малк
 • Стил 04.08.2016 13:35

  Најскапите смартфони обложени со мермер, дијаманти и кожа од алигатор

  Ако имате пари повеќе од што има жители во вашата држава, тогаш веројатно ви треба телефон кој ќе го имате вие и само мал број богати среќници. Овие убавци се изработени од најнеобични материјали, а често се украсени и со злато или дијаманти.
   
 • Стил 16.06.2016 11:40

  Се изнајмува суперјахта за 700.000 евра неделно

  Ако имате вишок 700.000 евра можете да ја изнајмите најголема суперјахта во светот, која е во приватна сопственост. Тоа е цена за седум дена  користење на овој луксузен брод. Јахтата Лорен Л. е долга 90 метри, а е во сопственост на компанијата „Титан Брокер“.

 • Стил 19.05.2016 10:50

  Дијамантот „Син Опенхајмер“ продаден за рекордни 57,6 милиони долари

  Дијамантот „Син Опенхајмер“ беше продаден синоќа на аукција во Женева за рекордни 56,837 милиони швајцарски франци (57,6 милиони долари), соопшти организаторот на аукцијата, британската аукциска куќа „Кристис“.

 • Стил 04.05.2016 11:39

  Ова е најпосакуваниот недвижен имот

  Куќа на дрво неодамна од страна на водечките светски магазини за дизајн и архитектура е прогласена за најпосакуван недвижен имот на глобалниот пазар.

 • Стил 18.04.2016 12:27

  Ѕвезда меѓу хотелите

  Кога на Булеварот на славните и објектите би можеле да добијат своја ѕвезда, овој хотел сигурно би ја имал.

 • Стил 05.02.2016 11:31

  Њујорк- најпопуларна дестинација за туристите

  Дали можете да претпоставите кој град во САД е најпопуларна дестинација за странските туристи?

  Шеста година по ред бројот на туристите во Њујорк расте, речеиси 60 милиони луѓе го посетиле овој град минатата година.

Pages