Стил

Блог вести

 • Стил 21.01.2014 13:59

  Правила за здрави и цврсти нокти

  Чувајте ги ноктите чисти и суви. Избегнувајте грицкање, агресивно чистење под ноктите и отстранување на ноктените кожички т.е. кутикулите, бидејќи лесно може да ги инфицирате. Нанесувајте хидратантен крем на ноктите и на кутикулите секој ден.

 • Стил 09.01.2014 11:59

  Корисни совети за слабеење

  Никој до сега нема направено истражување за количината пропаднати и безуспешни диети – генерално сите обиди завршуваат со краткорочно губење килограми, а за неколку месеци повторно се враќаат калориите назад и се таложат на телото.Барем 5 до 10 минути пред да јадете, испијте чаша вода или некој д

 • Стил 28.12.2013 15:24

  Совети за совршена кожа

  Одморете ги очите:

 • Стил 24.12.2013 12:07

  Пет милиони влакна на нашето тело

  Пет милиони - тоа е бројот на влакна кои се распространети на целата површина на телото.Местото каде што се најгусти е главата каде што има повеќе од 150,000 влакна.Влакната на брадата се 25,000,кои може да останат подолго време на своето место (живеат 15 годин

 • Стил 03.12.2013 11:10

  5 работи што ги прават успешните луѓе пред 8 часот

  Вежбање

  Утринската гимнастика, јога, или џогинг, пред одењето на работа ќе ви овозможи повќе енергија и свежина во текот на денот.

  План на активности

 • Стил 04.11.2013 13:17

  Фолксваген комбито заминува во легендите

  Ги возеше децата на цвеќето во 60-тите, ги префрлаше сурферите и нивните штици низ бесконечните лета и беше влечната сила во светот во развој. Сега долгото и чудно патување на Фолксваген комбито е пред крајот на патот.

 • Стил 31.10.2013 12:43

  Се продава златна WC хартија за само милион евра

  Ролна тоалетна хартија од 22-каратно злато по цена од 969.000 евра произведува фабриката Toilet Paper Man.
   
 • Стил 18.10.2013 13:53

  Кејт Винслет го покажа трудничкиот стомак

  Кејт би требало да се породи кон крајот на декември со своето трето дете кое го чека со сопругот Ник Рокенрол.
   
  Глумицата била видно насмеана и расположена, а бременоста одлично и прилега со оглед на тоа што навистина прекрасно изгледа.
   
 • Стил 18.10.2013 13:47
 • Стил 23.09.2013 12:45

  Во Шпанија трае потрагата по милионерот

  Цела Шпанија се уште трага за лицето кое неодамна во Коруна купи ливче од лотарија, со кое освои награда од 4,7 милиони евра, но кој мистериозниот добитник (или добитничка) случајно го оставил во продавницата.
   

Pages