Тенис

Блог вести

 • Тенис 27.07.2014 16:13

  Јотовски го загуби финалето

  Нашиот тенисер Томилсав Јотовски не успеа да го освои турнирот во Валјево откако во финалето загуби од Французинот Максим Жанвие со 2-0. Во израмнетиот натпревар сетовите двапати беа решавани во тај – брејк (6-7, 6-7).

 • Тенис 26.07.2014 16:17

  Финале за Јотовски

  Македонскиот тенисер Томислав Јотовски обезбеди финале на ИТФ турнирот во Валјево. Домашниот претставник Арсеније Златановиќ го предаде дуелот со Јотовски откако го загуби првиот сет од денешното меѓусебно соочување со 6-3.

 • Тенис 25.07.2014 14:00

  Полуфинале за Јотовски

  Македонскиот тенисер Томислав Јотовски продолжи со извонредни настапи на турнирот во Валјево. Нашиот претставник го совлада Итаијанецот Давиде Мелчиоре со 2-0 во сетови и обезбеди влез меѓу најдобрите четири натпрварувачи.

 • Тенис 24.07.2014 12:56

  Повторно победа на Јотовски

  Нашиот тенисер Томислав Јотовски обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот во Валјево.

 • Тенис 22.07.2014 14:10

  Успешен почеток во Валјево

  Продолжува силниот ритам и згуснатата агенда за нашиот тенисер Томислав Јотовски, кој со успех го почна настапот на турнирот во Валјево. Во првото коло Јотовски беше подобар од Унгарецот Петер Наги со 2-1.

 • Тенис 17.07.2014 15:56

  Нова победа на Јотовски

  Нашиот тенисер Томислав Јотовски се пласираше во третото коло на турнирот во Белград, откако во второто го мина Марко Осмакчиќ од Швајцарија со 2-0 во сетови. Јотовски доминираше во текот на целиот меч, а на противникот му препушти само два гема, двата во првиот сет.

 • Тенис 18.06.2014 12:27

  На Виблдон смена на бројчињата 1 и 2

  Новак Ѓоковиќ светскиот тенисер број два, го има турнирски бројот еден на третото грен слем доживувањ, неговото величество Вимблдон. Планетарно најдобриот пак, Рафаел Надал бројот два ќе го има до своето име на тревнатиот турнир.

 • Тенис 09.06.2014 09:43

  Некои работи едноставно не се менуваат

  Тенис, Ролан Гарос, земјена подлога, Рафаел Надал и така 8 години со ред, севкупно 9, од 10. Буквално според превласта, оди епитететот, крал. 
   
 • Тенис 07.06.2014 19:25

  Изгубеното од лани, вратено!

  5-тото Роланд Гарос партиципирање пак, на подобра во моментов рангираната на ВТА поредокот Симона Халет(4), завршува со нејзин запишан само најголем успех, или вртоглав париски прогрес.

 • Тенис 07.06.2014 19:13

  Шарапова вторпат лауреатка во Париз

  Русинката Марија Шарапова е победничка на Ролан Гарос. Таа вторпат го освои пехарот на престижниот гренд-слем тениски турнир, две години по првиот триумф во Париз. Во финалето триумфираше над романската аспирантка Симона Халеп.

Pages