Тенис

Блог вести

 • Тенис 17.03.2014 10:34

  Ноле триумфира на првиот Мастерс

  Новак Ѓоковиќ го совлада Рожер Федерер со 2:1 во сетови, и го освои Мастерс турнирот во Индијан Велс, Калифорнија.

 • Тенис 16.03.2014 12:31

  Ѓоковиќ-Федерер, 33.епизода

  Србинот бргу добива шанса да се одмазди за февруарскиот пораз во полуфиналето во Дубаи и да ја освои првата титула во 2014, којашто би му била трета во Калифорнија, по оние во 2008 и во 2011.

 • Тенис 15.03.2014 15:43

  Ѓоковиќ и Федерер по ново меѓусебно финале

  На првиот тениски турнир од годинашната Мастерс 1000 серија во Индијан Велс, вечер ќе бидат одиграни двата полуфинални меча: Роџер Федерер-Александар Долгополов и Новак Ѓоковиќ-Џон Изнер.

 • Тенис 14.03.2014 19:13

  Јотовски елиминиран и во двојки

  По елиминацијата во сингл, нашиот преставник во Шарм ел Шеик, е во публика и во конкуренција на двојки.

 • Тенис 14.03.2014 18:20

  Ѓорческа полуфиналистка во Анталија

  Ѓорческа, моментно 527 на ВТА листата, како седморангирана на турнирот во четвртфиналето ја елиминираше четвртата фаворитка Милана Шпремо од Србија, во три сета 4-6, 6-3, 6-4.

 • Тенис 14.03.2014 15:46

  Федерер и Долгополов полуфиналисти во Индијан Велс!

  Швајцарецот Федерер е во одлична форма и со освојувањето на Дубаи врза седум победи. Во своето прво мастерс четвртфинале Јужноафриканецот Кевин Андерсон беше рамноправен противник само во првиот сет во којшто имаше една брејк топка, но сепак го загуби со 7:5.

 • Тенис 14.03.2014 12:11

  Јотовски поразен во четвртфиналето

  Томислав Јотовски не успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот во Шарм ел Шеик, вреден 10.000 долари.

 • Тенис 13.03.2014 13:39

  Индијан Велс чистилиште за фаворитите!

  По 13 врзани победи шампионот на Австралија Опен, Швајцарецот Вавринка во осминафиналето загуби од Кевин Андерсон со 6:7, 6:4 и 1:6 што е негов прв пораз во петте дуели со  Јужноафриканецот.

 • Тенис 13.03.2014 12:32

  Јотовски победува во Египет

  Македонскиот тениски адут на ИТФ Фјучерс турнирот во Шарм ел Шеик, Томислав Јотовски победи и во вториот меч.

 • Тенис 13.03.2014 12:11

  Ѓорческа во четвртфинале

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот што се игра во Анталија за награден фонд од 10.000 долари.

Pages