Тенис

Блог вести

 • Тенис 13.03.2014 11:40

  Грабул елимиран

  Најдоброрангираниот македонски тенисер Димитар Грабул не успеа да се пласира во четвртфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот во Анталија, вреден 10.000 долари.

 • Тенис 12.03.2014 20:24

  Грабул без полуфинале во двојки во Анталија

  Најдоброрангираниот македонски тенисер Димитар Грабул останува без полуфинале во дубл конкуренција на ИТФ Фјучерс турнирот во Анталија.

  Грабул и Белгиецот Жулиен Дубел се поразени од словачко-хрватската комбинација Милко / Миочиќ во два сета, 2-6,6-7.

 • Тенис 12.03.2014 20:21

  Победа на Јотовски, пораз на Дургути

  Томислав Јотовски победи на стартот на ИТФ Фјучерс трунирот во Шарм ел Шеик вреден 10.000 долари. Во првото коло Јотовски славеше против Италијанецот Франческо Бесире во два сета, 6-2 и 6-3.

 • Тенис 12.03.2014 20:19

  Ѓорческа за четвртфинале во Анталија

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во втората рунда на ИТФ Фјучерс турнирот вреден 10.000 долари во Анталија.

 • Тенис 12.03.2014 17:06

  Мирен вовед во четврфиналните пресметки!

   Не се тоа ниту елиминациите на осморангираните на турнирот и во машка и во женска конкуренција, затоа што и Гаске и Квитова загубија од противници со позиција на носители и со победничко искуство.

 • Тенис 11.03.2014 13:13

  Крај за Надал и за Шарапова!

  Откако го преживеа дуелот со Чехот Радек Степанек, најдобриот светски тенисер Шпанецот Надал беше поразен од Украинецот Олександр Долгополов со 2:1 (6:3, 3.6, 7:6) и ќе загуби дури 955 поени затоа што ја бранеше титулата на првиот мастерс од серијата 1000.

 • Тенис 10.03.2014 11:45

  Во продолжение без Бердих и Цонга

  Се друго останато што значи носител, полесно или потешко го мина стартниот праг.

 • Тенис 07.03.2014 17:14

  Нема полуфинале за Јотовски и Деари

  Македонските тенисери Томислав Јотовски и Шендрит Деари се поразени во четвртфиналните мечеви на ИТФ Фјучерс турнирот во Шарм Ел Шејк во Египет, вреден 10.000 долари.

 • Тенис 07.03.2014 13:14

  Пораз на Ѓорчевска

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорчевска не успеа да обезбеди пласман во полуфиналето на ИТФ Фјучерс турнирот во Анталија, вреден 10.000 долари.

  Претпладнево во четвртфиналето Ѓорчевска е поразена од квалификантката од Словачка, Викторија Кузмова во два сета, со 6-4 и 6-2.

 • Тенис 06.03.2014 15:37

  Ѓорчевска во четвртфинале

  Ѓорчевска која е седморангирана на овој турнир, и 527 на ВТА листата, за место меѓу најдобрите осум славеше во мечот против Јапонката Котоми Такахата со 2:0, во сетови 6-3 и 6-3.

Pages