Тенис

Блог вести

 • Тенис 12.09.2014 22:01

  Франција и Швајцарија на чекор до финале

  Селекциите на Франција и Швајцарија се изборија за сериозна предност во полуфиналните натпревари од тенискиот Девис куп. 

 • Тенис 09.09.2014 11:52

  Коцкесто...

  Финале на америкаскиот тениски грен слем какво неговата историја не памети, Хрватско-Јапонско со победа на коцкестиот во името на Марин Чилиќ.

 • Тенис 07.09.2014 18:46

  Понува расплетот во Њујорк

  21 грен слем финале за Серена, 5 победи на Ју Ес опен, можност за трета последовна победа во Њујорк што ќе ја стави веднаш зад Крис Еверт која единствена во 70-тите 4 пати последовно го освојуваше престижниот турнир, но и да се израмни со неа и со Навратилова с

 • Тенис 07.09.2014 02:01

  Горановиот, Марин

  Високо кренати двете раце на Марин!

 • Тенис 06.09.2014 22:51

  Сензација во Њујорк!

  Кеи Нишикори не го респектираше статусот, рејтингот, трофеите и не се исплаши од квалитетот на Новак Ѓоковиќ, па го елиминираше во полуфиналето на американскиот тениски грен - слем.

 • Тенис 06.09.2014 09:53

  Вилијамс – Возниаки во финалето на Флашинг Медоус

  На тенискиот гренд слем во Њу Јорк најголемата фаворитка Серена Вилијамс и десетата носителка Каролина Возниаки ја оформија двојката во финалето.

 • Тенис 03.09.2014 11:11

  Се стеснува УС „обрачот“

  На американскиот тениски грен-слем, уште еднаш се потврдува дека францускиот тенисер Монфис кој е жива атракција на терен, е кобен за високите носителски бројчиња.
 • Тенис 03.09.2014 10:35

  Пенг изненадувачка полуфиналистка на Ју Ес Опен

  Завршница на тенискиот Гренд слем на Флашинг Медоу. На деветиот и десетиот ден во Њу Јорк ќе биде комплетирана четвртфиналната шема на машкиот турнир а кај тенисерките Шуанг Пенг е прва и изненадувачка полуфиналистка.

 • Тенис 02.09.2014 13:51

  Ѓоковиќ и Мареј цврсто газат, Раониќ елиминиран

  Во синоќешните мечеви од 4 рунда на „УСА опен“ првиот фаворит Новак Ѓоковиќ во три сета го совлада Филип Колшрајбер.

 • Тенис 01.09.2014 16:59

  УС Опен остана без Ферер, Шарапова, Јанковиќ

  На последниот тениски гренд-слем во годината, „Флашинг Медоус“ во Њујорк, ден за почеток на осминафиналните борби во машка конкуренција. Понеделнички ќе вкрстат: Ѓоковиќ-Колшрајбер, Мареј-Цонга, Вавринка-Робредо и Раониќ-Нишикори.

Pages