Вести

 • Македонија 25.04.2014 09:41

  Грчки печат: Моќта на ВМРО-ДПМНЕ ќе се зголеми, а на СДСМ ќе се намали

  Удобна победа на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и ре-избор на Ѓорге Иванов за претседател се предвидувања во извештаите на грчкиот печат за претстојните избори во Македонија, јавува дописникот на МРТ од Атина.

 • Македонија 25.04.2014 00:36

  ВМРО ДПМНЕ во Кочани

  „За само 3 ипол недели влез на странски инвестиции најавија 9 компании кои ќе ги отворат вратите за 13 илјади работни места. Така работи ВМРО ДПМНЕ и коалицијата „за подобра Македонија“, рече Никола Груевски пред кочанчани.

 • Македонија 25.04.2014 00:14

  Митинг на СДСМ во Велес

  Ќе се бориме за Македонија затоа што таа ни е и мајковина и татковина. Наше е да ги охрабриме граѓаните, ова е наша земја, ние немаме друга земја ниту имаме друг народ.

 • Свет 24.04.2014 23:55

  „Тајм“: Бијонсе највлијателна годинава

  На врвот и на насловната страница годинава се најде пејачката Бијонсе, бидејќи ја разбранува музичката индустрија. Рамо до рамо со неа се светски позннати политичари и бизнисмени.

 • Свет 24.04.2014 23:52

  Што ако боингот никогаш не биде најден!?

  Откако се покажа дека неидентификуваните објекти исфрлени на австралискиот брег не се од авионот, а потрагата со подморница не даде резултати, властите се прашуваат – што ако боингот никогаш не биде најден.

 • Свет 24.04.2014 23:50

  Тензично во Израел

  САД, кои се главните иницијатори на блискоисточниот мировен процес, порачаа дека не се откажуваат, иако Тел Авив се повлече од преговорите.

 • Свет 24.04.2014 23:47

  Путин порача: „Ќе има последици“

  Во меѓувреме, продолжува операцијата за преземање контрола врз Славјанск, каде што беа убиени петмина проруски активисти што предизвика жестока реакција на Москва.

 • Македонија 24.04.2014 23:38

  Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип

  Поддршката, Груевски ја побара, за како што рече големиот број реализирани проекти за оваа општина, но и за источна Македонија , воопшто.

 • Македонија 24.04.2014 23:32

  Митинг на ДУИ во Тетово

  Лидерот на ДУИ и носител на листата од шестата изборна единица Али Ахмети пред жителите на Тетово го повтори ставот дека ДУИ ќе му остане верна на референдумот на албанците од 13-ти април се до исполнување на својата цел.

 • Македонија 24.04.2014 23:18

  Митинг на ДПА во Гостивар

  На 27-ми ќе го запреме зулумот што го направи во овој реон Али Ахмети“, рече вечерва во Гостивар, Мендух Тачи претседател на ДПА и носител на пратеничката листа на ДПА во 6-тата изборна единица,на предизборниот митинг на кој заради силниот дожд единствен говорн

Pages