Вести

 • Македонија 07.12.2013 16:50

  Метео

  Викендот продолжува со студено утро,а во текот на денот очекуваме сончево и стабилно време со мала облачност и слаб до умерен северен ветер.Минималната температура ќе се движи во интервал од -9 до -2,максималната дневна од 3 до 10 степени.

  Гледајте метео со Наташа Алексоска.

 • Култура 07.12.2013 16:47

  Спомени за театарот

  Целото семејство неколку часа пред претставата ,  се дотеруваше исто како за на бал.

 • Македонија 07.12.2013 15:43

  Центар без парно

  Поради дефект на топлинската мрежа граганите на општина центар дел од улицата “50 Дивизија“ и “Железничка“,и  станарите од населбата Капиштец останаа без парно на температури под нулата.

 • Свет 06.12.2013 15:20

  Србија ја тресе „Гром“

  Утринава, со координирана акција на целата територија на Србија над 1000 припадници на полицијата и на безбедоносните служби, ја започнаа операцијата Гром.Целта на акцијата е разбивање на организираниот криминал, на илегалната трговија со наркотици и на финас
 • Македонија 06.12.2013 14:25

  Цената на огревното дрво не се менува

  Цената на огревното дрво останува иста, потврдуваат од Македонски шуми.2450 денари за просторен метар е малопродажната цена .Измени има во начинот на продажбата .

 • Македонија 06.12.2013 14:22

  Груевски на средба со Ромпуј

  Премиерот Никола Груевски, во понеделник (9 декември) ќе престојува во еднодневна работа на Брисел при што ќе има средба со претседателот на Европскиот совет Херман ван Ромпуј.
 • Македонија 06.12.2013 14:06

  Спречен шверц со девизи

  Царинските службеници на граничен премин Табановце, спречија обид за нелегално изнесување од државата на 70.300 американски долари.
   
 • Македонија 06.12.2013 13:32

  Ресенското јаболко оди во Дубаи

  Ресенското јаболко  го најде својот пат до Дубаи . Бизнисмени од оваа земја регистрираа фирма во Македонија и откупија земјиште за изградба на откупно дистрибутивен центар . Во првата фаза инвестицијата ќе чини пет милиони евра и ќе донесе 100 нови вработувања .

 • Свет 06.12.2013 13:27

  Силно невреме во Европа

  Во силното невреме што ги погоди Велика Британија, Германија, Полска, Австрија и скандинавските земји загинаа 9 лица. Сообраќајот беше во целосен хаос во речиси целиот дел од западна Европа, а освен авиосообраќајот, запрени беа и возовите и траектите.

 • Економија 06.12.2013 13:23

  Израелски бизнис во овошни насади

  Министерот за странски инвестиции Џери Наумоф и Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо  Димовски , денеска се сретнаа со претставници од компанијата НИР од Израел, која се занимава со производство и преработка на земјоделски производи.

Pages