Забава

 • Здравје 06.03.2014 08:49

  Совети за пролетно чистење на организмот

  Започнете го денот со топла вода со лимон за да го исчистите организмот од токсини. Овој древен рецепт за убавина е едноставен начин да го прочистите телото и дополнително да го хидратизирате.

 • Здравје 04.03.2014 13:01

  Колку е важен цинкот за организмот

  Ако на организмот му недостасува цинк постои можност за појава на срцеви заболувања,автоимуни заболувања ,карциноми или дијабетес.Лошата исхрана и неспособноста на организмот да го апсорбира цинкот со одминување на возраста често води до недостаток на тој минерал.Овој минерал води до дефицит води

 • Технологија 04.03.2014 09:33

  „Гугл“ е пријател на сите, посебно на работодавците

  80 проценти од работодавците, ќе го „прогуглаат“ Вашето име и ќе ги прегледаат резултатите пред да Ве повикаат на разговор за работа, пишува „Хафингтон Пост“.
   
 • Сцена 03.03.2014 11:45

  Најпопуларна „селфи“ фотографија на интернет

  Титулата најпопуларна фотка на интернет денес со гордост ја има водителката Елен ДеЏенерис. Нејзината селфи фотка објавена за време на доделувањето на Оскарите, која собра повеќе од 2,2 милиони ретвитови, а нешто повеќе од милион корисници ја означиле фотографијата како омилена.
 • Здравје 03.03.2014 10:55

  Храна што ја ублажува болката

  Лососот е преполн со есенцијални масни киселини, особено со омега-3 масни киселини, кои помагаат во намалувањето на воспаленијата во организмот, а на кои се должат најголем дел од болките. Не сакате риба?

 • Здравје 03.03.2014 10:47

  Кога имате постојани кошмари

  Според најновите медицински истражувања, луѓето коишто викаат и стенкаат во текот на сонот имаат поголема склоност за развивање Паркинсонова болест од оние што мирно спијат.Ова е заклучено откако се утврдил

 • Сцена 03.03.2014 09:45

  Доделени Оскарите по 86-ти пат

  Оскарот за најдобар филм го доби филмот „12 години ропство“, „Гравитација“ освои најмногу Оскари победувајќи во седум категории, а најдобри актери се Кејт Бланшет и Метју Меконахи.
   
 • Здравје 01.03.2014 10:41

  Утрински секс за поубав ден

  По утринскиот секс ќе ве заплисне нов бран на енергија. Стручњаците пресметаа дека нивото на енергија наутро се зголемува, двојно по утринското водење на љубов.

 • Здравје 28.02.2014 15:17

  Како да се ослободите од утринската укоченост

  Доколку имате болки во грбот и нозете, кои главно се појавуваат од премногу седење или голем физички напор, постои целосно природно решение за овој проблем.
   
 • Сцена 28.02.2014 14:24

  Спорниот „Алах“ - привезок исфрлен од видео спот на Пери

  Сцената од видео спотот на пејачката Кети Пери за песната „Dark Horse“ е заменета откако е покренатата петиција за повлекување на привезокот со зборовите „Алах“ од спотот.
   

Pages