Забава

 • Здравје 25.02.2014 11:36

  Во каква поза спиете

  Се смета дека спиењето на грб е најдобра поза за вашиот ’рбет и врат, сè додека не користите премногу перници.

 • Здравје 24.02.2014 14:51

  Шеќерот предизвикува зависност како и опојните дроги

  Научните истражувања покажале дека шеќерот предизвикува зависност како од хероин и кокаин,сметаат научниците од САД( Neuroscience Behavioral Review).Хероинот е бела материја која се добива од морфумот, а шеќерот е бела кристална материја која се добива од генетски модифицирана шеќерна тр

 • Сцена 24.02.2014 13:30

  Пинк ќе настапи на 86-то издание на „Оскар“

  Исто така, продуцентите на свеченоста Крег Задан и Неил Мерон потврдија дека свој настап на 86-то доделување на американската Академија на филмски уметности и науки ќе ја има и легендарната Бети Мидлер.

 • Здравје 24.02.2014 11:50

  Нaсмевнувајте се повеќе, за почести - случајни пријателства

  Поголемиот број на луѓе уверени се дека пријателите се свесен избор, но психолозите тврдат дека се работи за - случајност. Често се случува да се зближиме со лица за кои никогаш не би претпоставиле дека можат да ни станат добри пријатели.

 • Технологија 24.02.2014 11:23

  Компјутерите до 2029 година ќе бидат попаметни од луѓето

  Експертот за вештачка интелигенција во компанијата „Гугл“, Реј Курцвајл предвидува дека до 2029 година компјутерите ќе бидат попаметни од луѓето. 

 • Стил 24.02.2014 10:27

  Како да се нашминкате доколку носите очила

  За почеток, одберете рамка која ви стои добро. Следете ги трендовите и цените, но важно е вие да се чувствувате добро кога ќе ги ставите очилата на себе. Ако вашите рамки се темни, немојте да користите темни сенки или црн туш. Користете нешто потопли бои како светло кафена, беж, благо розова.

 • Здравје 24.02.2014 10:23

  Совети за чувство на среќа

  Престанете постојано да водите сметка за својот изглед. Бидете она што сте и чувствувајте се добро во својата кожа. Бидете природни и ако во душата чувствувате дека нешто треба да направите, да кажете или покажете - направте го тоа без премногу размислување, спонтано.

 • Сцена 23.02.2014 15:51

  Се сними разгледницата за Евровизија

  „Таму кај што припаѓам“  почна да се врти во етерот. На Македонската телевија, во „Хит на месецот“, целата јавност вчера имаше можност ја слушне песната што оваа година ќе не претставува на Евровизија.

 • Сцена 22.02.2014 23:12

  Претставена евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“ на Тијана

  Македонската Радио Телевизија во вечерашното издание на музичкото шоу „Хит на месецот“ ја претстави евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“, со којашто Тијана Дапчевиќ ќе ја претстави Македонија на 59-тото издание на Изборот на песна за Евровизија.
   
 • Сцена 21.02.2014 22:23

  Почна снимањето на евровизискиот спот

  „Значи голема чест, големо задоволство, и воопшто чест што се претставува еден таков народ, јас не се претставувам себе си и песната, ја претставувам цела Македонија и сите што се во не

Pages