Забава

 • Стил 18.10.2013 13:53

  Кејт Винслет го покажа трудничкиот стомак

  Кејт би требало да се породи кон крајот на декември со своето трето дете кое го чека со сопругот Ник Рокенрол.
   
  Глумицата била видно насмеана и расположена, а бременоста одлично и прилега со оглед на тоа што навистина прекрасно изгледа.
   
 • Стил 18.10.2013 13:47
 • Здравје 18.10.2013 13:42

  10 симптоми кои не смеат да се игнорираат

  Веќе знаете дека очигледните симптоми како болка во градите или абдоминална болка побаруваат итен медицински третман. Но постојат и не толку очигледни симптоми за кои се прашувате дали да побарате медицинска помош. Следува листа на симптоми кои барем ќе ве замислат за да се јавите на доктор.
 • Здравје 18.10.2013 13:37

  Кога бакнежот е повеќе од бакнеж

  Според новата студија, бакнувањето им помага на луѓето да го најдат потенцијалниот партнер и кога се во врска да го задржат.   Студијата вклучила 900 возрасни испитаници кои што пополниле прашалник за важноста на бакнувањето кога се во кратка и во долга врска.

 • Технологија 18.10.2013 13:34

  Dell избран за најдобар производител на flash решенија за складирање податоци

  Компанијата Dell ја зголемува ефикасноста на работењето со база на податоци нудејќи на корисниците нови ценовно поповолни решенија за складирање на податоците и поефикасно користење на просторот во куќиштето.
 • Сцена 18.10.2013 13:25

  На Мадона забранет влез во кино

  Пејачката во текот на филмот непрекинато испраќала пораки од својот Блекбери, а кога една жена ја предупредила на нејзиното однесување,  и се обратила : - Морам поради работа, ти терачу на робови!“.
   
 • Сцена 18.10.2013 13:21

  Наскоро албум: Еминем во синглот се нарече Рап Господ

  Еминем објави уште еден сингл од новиот албум „The Marshall Mathers LP2“, кој ќе го издаде во ноември оваа година. 
   
  Славниот рапер во новиот сингл себе си се прогласува за Рап Господ, а песната е достапна и на iTunes.
   
 • Технологија 10.10.2013 11:49

  Самсунг го претстави Галакси Раунд

  Јужнокорејската компанија „Самсунг“ го пушти во продажба првиот смартфон со заоблен екран, под името Галакси Раунд. Галакси Раунд доаѓа со фул ХД екран од 5,7 инчи што прикажува 1080 пиксели и работи на Андроид 4.3.
 • Здравје 23.09.2013 13:00

  Опасностите на белиот шеќер

  Иако употребата на мала количина шеќер не е проблем, секојдневните, поголеми количини на тој сладок „отров“ убиваат, а поради него годишно умираат 35 милиони луѓе ширум светот, наведуваат научниците.
   
 • Технологија 23.09.2013 12:52

  Рекорден број корисници на новиот иОС7 на „Епл“

  Новиот оперативен систем на „Епл“ иОС7, иако достапен само еден ден, веќе се користи процентуално на поголем број уреди, отколку последната верзија на „Гугл“ оперативниот систем Андроид. 
   

Pages