Здравје

Блог вести

 • Здравје 06.03.2014 17:15

  Недела за борба против ракот

  Според последните официјални податоци на Институтот за јавно здравје, во Македонија малигните неоплазми се на второ место во структурата на причините за смрт на населението

 • Здравје 06.03.2014 14:35

  Совети за попријатен здив

  Во вашата уста има милиони бактерии и токму затоа е исклучително важно да ги четкате забите по секој оброк и да ги чистите со конец барем еднаш во денот.

 • Здравје 06.03.2014 10:17

  ЗЕОЛИТ - лек за преку 100 болести

  Осоговскиот вулкански комплекс, Kратовско-злетовската вулканска област, Ранковце, Чешиново-Облешево и Пробиштип имаат огромно, невидено скриено богатство.
   
 • Здравје 06.03.2014 08:54

  Како да ги надминете кризите во диетите

  На почетокот на диетата мора да бидете најсилни и најупорни. На телото му е потребно време да се прилагоди на новиот начин на живот, а особено на промените во исхраната. Периодот на адаптација е различен за секого и затоа не треба да очекувате инстантни резултати.

 • Здравје 06.03.2014 08:49

  Совети за пролетно чистење на организмот

  Започнете го денот со топла вода со лимон за да го исчистите организмот од токсини. Овој древен рецепт за убавина е едноставен начин да го прочистите телото и дополнително да го хидратизирате.

 • Здравје 04.03.2014 13:01

  Колку е важен цинкот за организмот

  Ако на организмот му недостасува цинк постои можност за појава на срцеви заболувања,автоимуни заболувања ,карциноми или дијабетес.Лошата исхрана и неспособноста на организмот да го апсорбира цинкот со одминување на возраста често води до недостаток на тој минерал.Овој минерал води до дефицит води

 • Здравје 03.03.2014 10:55

  Храна што ја ублажува болката

  Лососот е преполн со есенцијални масни киселини, особено со омега-3 масни киселини, кои помагаат во намалувањето на воспаленијата во организмот, а на кои се должат најголем дел од болките. Не сакате риба?

 • Здравје 03.03.2014 10:47

  Кога имате постојани кошмари

  Според најновите медицински истражувања, луѓето коишто викаат и стенкаат во текот на сонот имаат поголема склоност за развивање Паркинсонова болест од оние што мирно спијат.Ова е заклучено откако се утврдил

 • Здравје 01.03.2014 10:41

  Утрински секс за поубав ден

  По утринскиот секс ќе ве заплисне нов бран на енергија. Стручњаците пресметаа дека нивото на енергија наутро се зголемува, двојно по утринското водење на љубов.

 • Здравје 28.02.2014 15:17

  Како да се ослободите од утринската укоченост

  Доколку имате болки во грбот и нозете, кои главно се појавуваат од премногу седење или голем физички напор, постои целосно природно решение за овој проблем.
   

Pages