Скопје- Софија

Не стивнуваат реакциите

Бугарија по службен пат ќе бара да им се обезбеди пристап на луѓето на чествувањето на Гоце Делчев на 4-ти февруари. Македонското МНР упати писмо до ЕП...

Повеќе
27 април

Иницијатива за амнестија

Дел од пратениците тактизираат, првин да ја видат иницијативата за новиот Закон за амнестија...

повеке
Грип

Расте бројот на заразени

Од 100 до 130 дечиња за едно деноноќие прегледуваат лекарите во Институтот за белодробни заболувања – „Козле“...

Повеќе
Воен конфликт

Нов бран руски напади

Нов бран руски напади, има жртви. Експлозии и околу Запорожје. Уништена е енергетската инфраструктура. Обединетите нации најавуваат мигрантски карван...

Повеќе
  • Не стивнуваат реакциите и ставовите по заострување на односите Скопје-Софија. Бугарија по службен пат ќе бара да им се обезбеди пристап на луѓето на чествувањето на Гоце Делчев на 4-ти февруари. Македонското МНР упати писмо до Европскиот парламент да се осудат изјавите на европарламентарецот Џамбаски. Секој напад врз македонскиот идентитет ќе ја усложни ситуацијата во земјава, оценува шефот на државата Пендаровски...

  • Пари Сен-Жермен и Лионел Меси работат на продолжување на договорот. Според новинарот на „CBS Sports“, Бен Џејкобс, парижаните се уверени дека напаѓачот ќе потпише нов договор.

    ПСЖ би претпочитал договор 1+1 со Меси. Сега страните разговараат за деталите од новиот договор.