ЕУ-МК

Обновен договор

Европската унија и Македонија потпишаа ревидиран договор за спроведување на заедничкиот акционен план за борба против тероризмот...

Повеќе
Македонија

Нови дојави за бомби

Скопје мета на анонимни дојави за поставени бомби. Пристигнале на електронските адреси во неколку средни училишта, трговски центри, полициска станица и транспортниот центар...

Повеќе
Приватни превозници

Блокирана „Илинденска“

Приватните превозници денеска на протест само пред Град Скопје. Автобусите ги паркираа на булеварот „Илинденска“. Градските власти ќе го објават јавниот повик само за две линии...

Повеќе
Косово-Србија

Мирно, но тензично

По синоќешното влегување на косовските специјалци, во северниот дел на Косовска Митровица е мирно, но тензично. Курти сака окупација на северот на Космет, изјави директорот на канцеларијата за Косово и Метохија…

Повеќе