Ковид-19

Расте бројот на заразени

Министерот за здравство потврдува дека во земјава, како и во Европа, е регистриран благ пораст на новозаболени од Ковид-19...

Повеќе
Собрание

Тензична атмосфера

Тропање на масата во знак на протест за вчерашниот инцидент во Комисијата за европски прашања. ВМРО-ДПМНЕ побара симнување на имунитетот на Адеми...

Повеќе
ССМ

Штрајкот продолжува

Сојузот на синдикати на Македонија на протест пред Министерство за труд и социјала ги повтори барањата за линеарно зголемување на платите за 2,806 денари и враќање на К-15...

Повеќе
НАТО

Нов стратегиски концепт

На 29-ти и 30-ти јуни во Мадрид, Самит на НАТО на кој треба да се усвои новиот стратегиски концепт на Алијансата...

Повеќе
  • На најновото рангирање на ФИФА македонската селекција денеска е на 64-тото место што е за две позиции полош пласман од претходниот ранкинг. Причина поразот од Грузија и ремито со Бугарија во Лигата на нации во која нашите фудбалери запишаа и две победи над Гибралтар.