Филмови

 • Игран филм Недела, 20:50

  СЕ ШТО САКААТ МЛАДИТЕ

  Како новите пријатели им го превртуваат животот на Џош и Корнелија? Средновечниот филмски режисер Џош Сребренк (Бен Стилер) и неговата сопруга Корнелија (Наоми Вотс) се среќно венчани, но заглавени во животната рутина.

 • Игран филм Сабота, 22:55

  РЕВОЛВЕР

  Коцкарот и измамник Џејк Грин (Џејсон Статман) секогаш е во лошо друштво, што го чинело и седум години живот кога завршил во затвор поради Дороти Меч (Реј Лиота).

 • Игран филм Петок, 22:50

  УЦЕНА

  Нил (Џерард Батлер) и Аби Ворнер (Марија Бело) живеат навидум идиличен семеен живот со ќерката Софи. Кога Софи е киднапирана од садистичкиот криминалец Том Рајан (Пирс Броснан), нивниот американски сон се руши.

 • Игран филм Четврток, 20:15

  ГОЛЕМАТА ВОДА

  Филмот „Големата вода“ сe базира врз истоимениот роман на Живко Чинго од 1971 во кој централна тема е животот на децата во еден дом за сираци, непосредно по завршувањето на Втората Светска војна и стапувањето на комунистичко-социјалистичкиот режим во Република Македонија, која во тоа време е во р

 • Игран филм Среда, 21:00

  ОПСТАНОК

  Во филмот Опстанок, Лиам Нисон го предводи тимот за бушење нафта откако нивниот авион се руши во замрзнатите планини на Алјаска.