Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 03.12.2013 13:19

  Тест предност за водечките

  Иако се најавуваше дека Мек Ларен ќе обезбеди болид за зимските тестирања на Пирели, според најновите информации пласирани во италијанските медиуми Ред Бул, Мерцедес и Ферари  ќе бидат тимовите што со свои болиди ќе учествуваат на тестот во Бахреин од 17-19 декември.

 • Формула 1 03.12.2013 12:19

  Еклстоун разочаран од Алонсо, Фетел најдобар во 50 години

  Шефот на Формула 1 Берни Еклстоун изрази разочараност од возачот на Ферари, Фернандо Алонсо, за настапите во неодамна завршената сезона во најпопуларниот автомобилистички спорт.

 • Формула 1 30.11.2013 13:36

  Малдонадо во седиштето на Раиконен

  Пастор Малдонадо е нов пилот на „Лотус“, иако се шпекулираше дека наследник на Кими Раиконен може да биде и Нико Хулкенберг. Сепак, откако Германецот се врати во „Форс Индија“, Лотус побрза да го обезбеди Малдонадо како свој возач во наредната сезона во шампионатот во Формула 1.

 • Формула 1 25.11.2013 15:14

  Сите гледаат во грбот на Фетел

  Може да го сакате, може да не го сакате или дури и да го мразите, но ќе молчите и ќе ја наведнете главата пред неговите резултати.

 • Формула 1 22.11.2013 15:33

  Интерлагос – последен предизвик сезонава

  Спортската понуда на Македонската телевизија викендов ќе биде збогатена и со преносите од квалификациите и трката за Големата награда на Бразил.

 • Формула 1 18.11.2013 15:31

  Неизвесност нема – рекорди има!

  Во недостаток од возбудувања на патеката –љубителите на Формула 1 ги бројат рекордите.

 • Формула 1 14.10.2013 11:39

  Нова победа за Себастијан Фетел

  Актуелниот светски шампион во Формула 1 Себастијан Фетел постигна нова победа. Тој денеска на патеката во Сузука триумфираше во трката за Големата награда на Јапонија. Ова за Фетел е 10.та победа сезонава, а петта поред или вкупно 35.та во кариерата.

Pages