Ди Каприо како Френк Синатра во новиот филм на Скорсезе

18.04.2024 14:18

Улогата на Ава Гарднер, според првичните наводи, ќе ѝ припадне на Џенифер Лоренс...

Американскиот глумец Леонардо ди Каприо наводно ја добил улогата на Френк Синатра во новиот филм на режисерот Мартин Скорсезе. Проектот е во рана претпродукција.

Улогата на Ава Гарднер, според првичните наводи, ќе ѝ припадне на Џенифер Лоренс, со која Ди Каприо глумеше на филмот „Не гледај нагоре“ (Don't Look Up) којшто беше номиниран за неколку „Оскари“.