Метео: Сончево со умерена облачност, температура до 26 степени

03.10.2017 15:14

Во наредните денови се до петок температурите ќе бидат во пораст.

Утре во Македонија ќе се задржи сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

Во наредните денови се до петок температурите ќе бидат во пораст. Од сабота настапува значителна промена на времето.

 

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска