Метео: Утре сончево и релативно топло

04.10.2017 16:03

Топло ќе биде и во петок, а кон крајот на денот се очекува наоблачување со услови за локални врнежи од дожд.

Сончевото и релативно топло време во Македонија ќе продолжи и во текот на утрешниот ден на места со појава на мала облачност. Во западните делови ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Максималната температура ќе достигне до 27 степени. Топло ќе биде и во петок, а кон крајот на денот се очекува наоблачување со услови за локални врнежи од дожд.

Во сабота ќе настапи значително поизразена промена на времето.

 

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска