Метео: Утре сончево и релативно топло, за викендот пад на температурите

05.10.2017 13:49

Во Скопје утре се очекува температура од 26, а максималната дневна на југоисток ќе достигне до 28 степени. Во вечерните часови ќе настапи зголемување на облачноста...

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и релативно топло време со мала до умерена облачност.

Во Скопје се очекува температура од 26, а максималната дневна на југоисток ќе достигне до 28 степени.

Во вечерните часови ќе настапи зголемување на облачноста со услови за локални врнежи од дожд во северните и западните делови.

Во текот на ноќта врнежите ќе се прошират речиси насекаде и ќе почне да дува повремено засилен северен ветер.

 

Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска