Почнува Лигата на шампионите

19.09.2023 11:04

Манчестер сити е главен фаворит за освојување на трофејот и оваа сезона, а за негови најсериозни ривали за највисок пласман се сметаат Реал Мадрид и Баерн Минхен.

Со натпреварите од групите Е, Ф, Г и Х вечер ќе стартува фудбалската Лига на шампиони. Актуелниот европски првак, Манчестер сити е главен фаворит за освојување на трофејот и оваа сезона, а за негови најсериозни ривали за највисок пласман се сметаат Реал Мадрид и Баерн Минхен.

Од 18:45 часот вечер играат Милан – Њукасл и Јанг Бојс – Лајпциг, додека шест натпревари ќе почнат во 21 часот: Другите осум средби од 1. коло ќе се играат утре.