Сцена

Блог вести

 • Сцена 28.05.2018 11:46

  Новиот филм за Џејмс Бонд во режија на Дени Бојл

  Британскиот режисер Дени Бојл ќе го режира 25-тиот филм за Џејмс Бонд, а во улогата на познатиот агент 007, Даниел Крег ќе се појави по петти пат.

  Филмот ќе биде направен според сценариото на Џон Хоџ, кој ќе биде прилагоден од Бојл, соопштија продуцентите.

 • Сцена 11.05.2018 12:36

  Почна најпрестижниот филмски фестивал

  Најгламурозниот и најпрестижниот филмски фестивал беше отворен со светската премиера на драмата „Сите Знаат“, прва на шпански јазик за оскаровецот од Иран Асгар Фархади со Пенелоп Круз и Хавиер Бардем.

 • Сцена 23.04.2018 16:51

  Кејт и Вилијам добија син

  Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со војводата Вилијам.

 • Сцена 27.03.2018 13:24

  „Ту челос“ на 6-ти октомври во ВИП Арена во Скопје

  Дуото „Ту челос“ (2CELLOS) на хрватските челисти Лука Шулиќ и Стјепан Хаусер на 6 октомври ќе одржи концерт во ВИП Арена во рамки на нивната светска турнеја  насловена „Score",според нивниот последен албум.

 • Сцена 05.03.2018 12:45

  „Обликот на водата“ триумфираше на Оскарите

  „Обликот на водата“ на мексиканскиот режисер Гиљермо дел Торо доби оскар за најдобар филм. Беше номиниран во 13 категории, а доби четири награди.  Фантастична романтична драма за една немоќна жена која се вљубува во мистериозно водно суштество, заробено во владина лабораторија.

 • Сцена 26.02.2018 17:06

  „Ролинг Стоунс“ летово на турнеја низ Европа

  Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика Британија.

  Во манири на вистинска рок ѕвезда, која веќе 55 години е на естрадата, Кит Ричардс истакна дека за нив „нема застанување“.

 • Сцена 14.02.2018 11:39

  Принцот Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат Хари

  Се е речиси подготвено за претстојната британска кралска венчавка на актерката Меган Маркл и принцот Хари. Свеченоста ќе се случи на 19 мај, а британските медиуми на секој можен начин доаѓаат до деталите околу прославата.

 • Сцена 20.12.2017 10:56

  „Ѕвона“ - прв сингл од претстојниот албум на Каролина Гочева

  Во пресрет на Новогодишните празници нашата поп-ѕвезда Каролина Гочева ја објави песната „Ѕвона“ - нов сингл од претстојниот албум, кој треба да излезе кон средината на февруари 2018-та година.

 • Сцена 14.12.2017 11:09

  Никол Кидман се промени до непрепознатливост

  Никол Кидман, која многумина ја сметаат за една од најубавите актерки во Холивуд, се промени до непрепознатливост и сето тоа поради новиот филм во кој таа глуми „Destroyer“.

 • Сцена 27.11.2017 13:40

  Се верија принцот Хари и Меган, свадбата на пролет

  Кралска палата на Велика Британија денеска соопшти дека се вериле принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36),  а свадбата ќе биде на пролет следната година.

  Веста беше соопштена од кабинетот на таткото на  Хари, принцот Чарлс.

Pages