Сцена

Блог вести

 • Сцена 16.02.2016 15:57

  Интел ја претвори Лејди Гага во Дејвид Боуви во настап на Греми наградите

  Интел корпорацијата и шесткратната добитничка на Греми награди, глобалната музичка икона Лејди Гага обезбедија музичко искуство налик ниедно друго на 58-мите годишни Греми награди.  Додавајќи на уникатниот артистички стил на Лејди Гага иновативни технологии од Интел, оваа соработка резултира со д

 • Сцена 12.02.2016 10:35

  Започна 66-от Берлински филмски фестивал

  Со проекцијата на новиот филм на браќата Коен, „Heil, Caesar“ синоќа во Берлин свечено беше отворен 66-от по ред Берлински филмски фестивал, познат како Берлинале.

 • Сцена 09.02.2016 11:42

  Подароците на доделувањето на Оскар вредни околу 200.000 долари

  Доделувањето на наградата Оскар ќе се одржи по 88. пат во театарот Долби во Лос Анџелес на 28 февруари, а како и секоја година и оваа година славните личности ќе добијат торба полна со подароци и тоа само заради тоа што се појавиле на тоа случување.

 • Сцена 05.02.2016 11:36

  Викторија Бекам: Не се разведувам, сопругот ми е инспирација

  Се чувствувам благословена што имам прекрасен сопруг и деца кои неизмерно ме сакаат, изјави Викторија Бекам (41) и ги демантираше гласините дека се разведува од сопругот Дејвид (40).
   
 • Сцена 29.01.2016 11:53

  „Војна на ѕвездите“ продолжува да урива рекорди

  Филмот „Војна на ѕвездите: Силата се буди“ синоќа урна уште еден рекорд и докажа дека е „фабрика за пари“ и „магнет за гледачите“.

 • Сцена 20.01.2016 12:04

  Адел урива рекорди

  Британската пејачка Адел го собори рекордот по број на прегледи на нејзината нова песна „Hello“, на сајтот Јутјуб.

  Хитот „Hello“ на британската пејачка Адел собра повеќе од еден милион прегледи на Јутјуб и тоа за неверојатно краток временски период од три месеци.

 • Сцена 11.01.2016 10:36

  Почина Дејвид Боуви, човекот кој ја промени музиката

  Светската музичка легенда, Дејвид Боуви, почина на 69 годишна возраст, по 1,5 годишна борба со ракот. Веста за неговата смрт ја потврди синот Данкан Џоунс, кој од медиумите во Британија побара да ја почитуваат семејната приватност.

 • Сцена 29.12.2015 14:50

  Почина фронтменот на легендарниот бенд „Моторхед“

  На 71-годишна возраст почина фронтменот на легендарната британска група „Моторхед“, Иан „Леми“ Килмистер, објави бендот на својата интерент страница.

 • Сцена 01.12.2015 11:52

  Tелохранителот на Адел- интернет сензација

  Британската пејачка Адел пред неколку недели предизвика вистинско воодушевување, откако го најави своето враќање на музичката свена со привиот сингл „Hello“ од новиот албум.

 • Сцена 17.11.2015 15:20

  Чарли Шин потврди дека е ХИВ позитивен

  Овде сум да признам дека сум ХИВ позитивен. Морам да ги запрам овие напади, изјави американскиот актер Чарли Шин во денешното интервју за „Тудеј“,додавајќи дека оделните гласини кои се слушале минатите денови немаат врска со вистината.

Pages