Сцена

Блог вести

 • Сцена 07.03.2014 15:24

  Зошто се празнува Денот на жената?

  Цвеќе, бонбониери, накит, убаво вино... Покрај подароците кои ги добиваат припадничките на понежниот пол за Денот на жените, 8-март, празникот треба да  потсети и на правата кои ги имаат жените и на вниманието кои треба да го добиваат постојано.

 • Сцена 03.03.2014 11:45

  Најпопуларна „селфи“ фотографија на интернет

  Титулата најпопуларна фотка на интернет денес со гордост ја има водителката Елен ДеЏенерис. Нејзината селфи фотка објавена за време на доделувањето на Оскарите, која собра повеќе од 2,2 милиони ретвитови, а нешто повеќе од милион корисници ја означиле фотографијата како омилена.
 • Сцена 03.03.2014 09:45

  Доделени Оскарите по 86-ти пат

  Оскарот за најдобар филм го доби филмот „12 години ропство“, „Гравитација“ освои најмногу Оскари победувајќи во седум категории, а најдобри актери се Кејт Бланшет и Метју Меконахи.
   
 • Сцена 28.02.2014 14:24

  Спорниот „Алах“ - привезок исфрлен од видео спот на Пери

  Сцената од видео спотот на пејачката Кети Пери за песната „Dark Horse“ е заменета откако е покренатата петиција за повлекување на привезокот со зборовите „Алах“ од спотот.
   
 • Сцена 28.02.2014 12:23

  Бразил подготвен за карневалот

  Подготовките за најпознатиот карневал во светот, оној во Рио траеја со месеци - во училиштата за танц се вежбаа движењата, се креираа и шиеја костими, убавиците осмислуваа на кој начин да изгледаат што попривлечни.
   
 • Сцена 25.02.2014 12:59

  Поранешен брокер со тужба до продуцентите на филмот „Волкот од Вол Стрит“

  Тој во тужбата тврди дека е еден од ликовите во филмот и дека филмскиот лик на Ники „Рагрет“ Коскоф е правен според него.

 • Сцена 24.02.2014 13:30

  Пинк ќе настапи на 86-то издание на „Оскар“

  Исто така, продуцентите на свеченоста Крег Задан и Неил Мерон потврдија дека свој настап на 86-то доделување на американската Академија на филмски уметности и науки ќе ја има и легендарната Бети Мидлер.

 • Сцена 23.02.2014 15:51

  Се сними разгледницата за Евровизија

  „Таму кај што припаѓам“  почна да се врти во етерот. На Македонската телевија, во „Хит на месецот“, целата јавност вчера имаше можност ја слушне песната што оваа година ќе не претставува на Евровизија.

 • Сцена 22.02.2014 23:12

  Претставена евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“ на Тијана

  Македонската Радио Телевизија во вечерашното издание на музичкото шоу „Хит на месецот“ ја претстави евровизиската песна „Таму кај што припаѓам“, со којашто Тијана Дапчевиќ ќе ја претстави Македонија на 59-тото издание на Изборот на песна за Евровизија.
   
 • Сцена 21.02.2014 22:23

  Почна снимањето на евровизискиот спот

  „Значи голема чест, големо задоволство, и воопшто чест што се претставува еден таков народ, јас не се претставувам себе си и песната, ја претставувам цела Македонија и сите што се во не

Pages