Сцена

Блог вести

 • Сцена 17.03.2014 16:05

  Димитар и Јована го изиграа последниот танц

  Водителот Димитар Атанасовски и неговата професионална танцова партнерка Јована Василева со танго го напуштија најпопуларното домашно телевизиско шоу „Танц со ѕвездите 2“.

 • Сцена 17.03.2014 11:06

  Шерцингер конечно кажа „Да“

  Британските медиуми пишуваат дека ултра згодната пејачка Никол Шерцингер и нејзиното момче, возачот на Формула 1 Луис Хамилтон, ќе застанат пред олтар.Медиумите пренесуваат дека по бројните раскинување Луис сакал да ги искористи предностите на овој мирен и среќен период во нивната врска, па на Ни

 • Сцена 14.03.2014 15:58

  Големото финале на „Танц со ѕвездите 2“ е закажано за 24 март

  Продукцијата „Дрим Фактори“ и МРТ со голема чест ви го најавуваат финалето на втората сезона на најпопуларното домашно телевизиски шоу „Танц со ѕвездите“.

 • Сцена 13.03.2014 18:50

  Утревечер во Скопје дигитално музичко патување со Фараоните Али и Фила и легендарниот Атма

  Утревечер со почеток во 23 часот, во Младинскиот Културен Центар, на две концептуално одвоени сцени ќе настапат едни од најголемите и најбараните имиња на електронската музичка сцена во моментов: Дуото Али и Фила од Египет и Германецот Андреј Оливер Брасовен, п

 • Сцена 10.03.2014 13:02

  !!!(Чк Чк Чк) ќе настапат на „Здраво Млади“

  !!!(Чк Чк Чк)“ е бенд основан во 1996 година во Сакраменто, Калифорнија, како фузија меѓу  неколку локални состави.

 • Сцена 09.03.2014 12:58

  Тијана Дапчевиќ на Евровизија ќе пее на англиски јазик!

  Вчеравечер шефот на Македонската Евровизиска делегација Мери Попова во интервју за емисијата Стисни Плеј на МРТ, објави дека Тијана Дапчевиќ во Копенхаген, Данска ќе ја претстави Македонија со англиската верзија на евровизиската песна, односно „To the sky!“

 • Сцена 07.03.2014 15:27

  Осмомартовско издание на „Танц со ѕвездите 2“

  Продукцијата „Дрим фактори“ во соработка со МРТ открива ексклузивни кадри од снимањето на најновата епизода на „Танц со ѕвездите 2“ која ќе се емитува утре (сабота, 8-ми март) во 20:15 часот на првиот програмски сервис на Македонската Радио Телевизија.

 • Сцена 07.03.2014 15:24

  Зошто се празнува Денот на жената?

  Цвеќе, бонбониери, накит, убаво вино... Покрај подароците кои ги добиваат припадничките на понежниот пол за Денот на жените, 8-март, празникот треба да  потсети и на правата кои ги имаат жените и на вниманието кои треба да го добиваат постојано.

 • Сцена 03.03.2014 11:45

  Најпопуларна „селфи“ фотографија на интернет

  Титулата најпопуларна фотка на интернет денес со гордост ја има водителката Елен ДеЏенерис. Нејзината селфи фотка објавена за време на доделувањето на Оскарите, која собра повеќе од 2,2 милиони ретвитови, а нешто повеќе од милион корисници ја означиле фотографијата како омилена.
 • Сцена 03.03.2014 09:45

  Доделени Оскарите по 86-ти пат

  Оскарот за најдобар филм го доби филмот „12 години ропство“, „Гравитација“ освои најмногу Оскари победувајќи во седум категории, а најдобри актери се Кејт Бланшет и Метју Меконахи.
   

Pages