Забава

 • Сцена 06.11.2013 22:17

  5 години Бекстејџ

  1256 емисии за пет години – Бекстејџ слави роденден.. Естрадниот магазин ги следи најдобрите и најуспешните во земјава и во светот, па потоа ги носи во нашиот дом.. ,,Во недостиг на домашна продукција и наплив од сапунски серии, Бекстејџ беше светло на крајот од тунелот..

 • Стил 04.11.2013 13:17

  Фолксваген комбито заминува во легендите

  Ги возеше децата на цвеќето во 60-тите, ги префрлаше сурферите и нивните штици низ бесконечните лета и беше влечната сила во светот во развој. Сега долгото и чудно патување на Фолксваген комбито е пред крајот на патот.

 • Стил 31.10.2013 12:43

  Се продава златна WC хартија за само милион евра

  Ролна тоалетна хартија од 22-каратно злато по цена од 969.000 евра произведува фабриката Toilet Paper Man.
   
 • Технологија 24.10.2013 15:02

  Кометата Ајсон (ISON) видлива од Македонија

  Фотографија од кометата ИСОН направена рано утрото на 23.10 од страна Александар Алексов (Астрономско друштво на Македонија). Кометата во тој момент беше со сјај од 8.5 маг.
 • Стил 18.10.2013 13:53

  Кејт Винслет го покажа трудничкиот стомак

  Кејт би требало да се породи кон крајот на декември со своето трето дете кое го чека со сопругот Ник Рокенрол.
   
  Глумицата била видно насмеана и расположена, а бременоста одлично и прилега со оглед на тоа што навистина прекрасно изгледа.
   
 • Стил 18.10.2013 13:47
 • Здравје 18.10.2013 13:42

  10 симптоми кои не смеат да се игнорираат

  Веќе знаете дека очигледните симптоми како болка во градите или абдоминална болка побаруваат итен медицински третман. Но постојат и не толку очигледни симптоми за кои се прашувате дали да побарате медицинска помош. Следува листа на симптоми кои барем ќе ве замислат за да се јавите на доктор.
 • Здравје 18.10.2013 13:37

  Кога бакнежот е повеќе од бакнеж

  Според новата студија, бакнувањето им помага на луѓето да го најдат потенцијалниот партнер и кога се во врска да го задржат.   Студијата вклучила 900 возрасни испитаници кои што пополниле прашалник за важноста на бакнувањето кога се во кратка и во долга врска.

 • Технологија 18.10.2013 13:34

  Dell избран за најдобар производител на flash решенија за складирање податоци

  Компанијата Dell ја зголемува ефикасноста на работењето со база на податоци нудејќи на корисниците нови ценовно поповолни решенија за складирање на податоците и поефикасно користење на просторот во куќиштето.
 • Сцена 18.10.2013 13:25

  На Мадона забранет влез во кино

  Пејачката во текот на филмот непрекинато испраќала пораки од својот Блекбери, а кога една жена ја предупредила на нејзиното однесување,  и се обратила : - Морам поради работа, ти терачу на робови!“.
   

Pages