Стил

Блог вести

 • Стил 21.12.2022 09:53

  Значење на црната боја

  Боја на моќта, елеганцијата, формалноста, смртта, злото и мистеријата. Црната е мистериозна боја која асоцира на страв и непознато. Таа вообичаено има негативна конотација. Се смета за многу формална, елегантна и престижна боја.

 • Стил 16.12.2022 08:22

  Божиќна Ѕвезда – новогодишен декор во секој дом

  Еден од најубавите природни украси за новогодишните и божиќните празници е Црвената Божиќна Sвезда (Euphorbia pulcherrima). На ова зимско цвеќе сите му се восхитуваат но малкумина го знаат неговото значење и симболика.  

 • Стил 14.06.2022 17:17

  Tурција го претставува Светскиот ден на велнес

  Велнес искуството ја прави Турција совршена дестинација за уживање. Турција е познат дом на антички центри за лекување како Хиераполис и Пергамон, светски туристички центар кој има долготрајна историја на благосостојба и подмладување.

 • Стил 26.05.2022 16:42

  Турција ќе го промовира кулинарското наследство во Неделата на турската кујна

  Турција е подготвена да ја започне неделата на турската кујна! Водечката туристичка дестинација во светот ќе ја претстави турската кујна со фокус на нејзините здрави, креативни, waste free и одржливи карактеристики на светот во серија настани што ќе се одржат од 21 до 27 мај.

 • Стил 06.05.2022 10:25

  Стаклени украси во домот

  Стаклото повторно е дел о украсите во нашите домови. Најчесто станува збор за вазни. Можат да бидат во различни форми и големини.

 • Стил 04.05.2022 10:06

  Чевлите на платформа се враќаат во мода

  Модата постојано се врти во круг, се навраќа на старото. Таков е случајот и со чевлите на платформа. Одвреме, навреме се враќаат и стануваат омилени на трендсетерките.

  За оние, кои сакаат висини, а не се по тенките потпетици, овие чевли се вистинскиот избор.

 • Стил 27.04.2022 14:44

  Истанбул се придружува на семејството MICHELIN Guide

  Истанбул, меѓу водечките светски центри за гастрономски туризам, на гостите им нуди древна прехранбена култура обликувана од уникатно културно наследство што се рефлектира во прекрасните ресторани во градот.

 • Стил 11.04.2022 15:27

  Кападокија е спектакуларна во секоја сезона

  Со својата извонредна топографија, богата историја и вкусна кујна, Кападокија ги фасцинира своите посетители. Со подземни градови врежани во карпи, волшебни самовилски оџаци и глетки што го одземаат здивот.

 • Стил 31.03.2022 15:26

  Обојте го плакарот

  Обојте го плакарот со нови бои на облеката, кои се актуелни. Пред сѐ, одберете крем боја, која всушност никогаш не ни излегува од мода, дава елеганција и софистицираност и лесно се комбинира со други бои.

 • Стил 15.03.2022 17:18

  Шминкање во неколку потези

  Во ова време, кога постојано се брза, за да го средите својот изглед потребни се неколку потези. Утринската рутина започнува со чистење имиење на лицето и подготовка за натамошно шминкање.

Pages