Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 05.08.2014 16:04

  Слобода за 100 милиони

  Кога се има не е тешко. Се е поизвесно дека тужителот ќе ја прифати понудата на шефот на формула 1, Берни Еклстон за вонсудска спогодба, откако највлијателниот човек во Ф1 понудата за вонсудско решавање на спорот за корупција и подмитување ја зголемил од 20 на 100 милиони долари.

 • Формула 1 29.07.2014 19:13

  Хонда со шампионски амбиции

  Не е тајна дека Хонда со големи амбиции се враќа во Формула 1 шампионатот, но на разочарување на сите кои сметаа дека ќе можат да соработуваат и евентуално да го добијат агрегатот на реномираниот јапонски производител, од Хонда стигна потврдата дека остануваа
 • Формула 1 28.07.2014 15:40

  Ф1, оспорувана, но и атрактивна

  Спектакл за крај или најава за нов интересен, атрактивен, неизвесен почеток на вториот дел од сезоната во формула 1 шампионатот.

 • Формула 1 27.07.2014 18:32

  Рикардо прв во трката што ќе се памти

  Конечно, формула 1 трка како во старите добри времиња, возбудлива од почеток до крај во која имаше од се по нешто излетувања, акција , претекнувања, а беше прекината и доминацијата на Мерцедес откако со фантастичен финиш и тоа во директен дуел со Алонсо и Хамилтон , до втората победа сезонава , а

 • Формула 1 25.07.2014 16:37

  Хамилтон најбрз на тренинзите

  Двата петочни слободни  тренинзи во пресрет на утрешните квалификации за трката на ГН на Унгарија минаа со доминација на возачот на Мерцедес , Луис Хамилтон.
   
 • Формула 1 25.07.2014 14:14

  Хунгароринг е нивиот предизвик

  Тесна, бавна, без можности за претекнување, но и забавна, предизвикувачка, особено во квалификациите кога се вози со нови пневматици и малку гориво. Налик на Монте Карло, само без ѕидови.

 • Формула 1 24.07.2014 23:36

  Лауда му се извини на Ферари, но дали и на МекЛарен?

  „Погрешив и немам оправдување, му се јавив на претседателот на Ферари и му кажав дека тоа е моја грешка.Ме прашаа која е разликата меѓу Мерцедес, МакЛарен и Ферари, одговорив дека Мерцедес е најдобар спој на болид и мотор,дека МекЛарен има најдобар мотор , но н

 • Формула 1 24.07.2014 19:59

  Мексико се враќа во календарот во Ф1

  По пауза од 23 години Ф1 се враќа во Мексико. Договорот е потпишан на 5 години, со опција за продолжување на уште пет , а враќањето на Гран При на Автодромот “Ернанос Родригез“ во Мексико Сити е планирано за крајот на сезоната во 2015 година.

 • Формула 1 24.07.2014 12:16

  Берни под притисок, да се откаже ГН на Русија

  Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстон е под постојан протисок на западните политичари, пред се на британските, да ја откаже трката во Формула 1 за големата награда на Русија закажана за 12 октомври.

 • Формула 1 20.07.2014 17:10

  Росберг победник, Хамилтон фантастичен

  Многу акција, претекнувања, инциденти, се она што Формула 1 ја прави атрактивна беше белег на трката за германското гран-при на патеката Хокенхајм. На крајот Росберг на првата позиција, Ботас и Хамилтон го комплетираа подиумот, но возбудувањата почнаа уште на стратот.

Pages