Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 29.10.2014 16:27

  Барем имаат мотор

  По дефинитивното повлекување на тимовите на Катерхам и марусија од трката за големата награда на САД слична судбина можеше да ја снајде и екипата на Форс Индија.

 • Формула 1 28.10.2014 14:26

  Два тима помалку во Остин

  И дефинитивно. Трката во Остин за големата награда на Соединетите Американски Држави место 22 ќе ја почнат 18 болиди.

 • Формула 1 15.10.2014 15:23

  Марусиа демантира

  Ф1 тимот на Марусиа остро реагираше на информациите дека на нивниот возач Жил Бјанки преку радио врска му е наложено да ги игнорира жолтите знамиња на трката во Јапонија.

 • Формула 1 15.10.2014 13:27

  Без промени

  Состојбата на возачот на Ф1 тимот Марусија, Жил Бјанки и натаму е без промени, односно стабилна , но критична.

  Последните информации стигнаа од неговиот тако Филип кој вели дека кошмарот продолжува и се што им останува е само да се молат.

 • Формула 1 12.10.2014 15:44

  Триумфален викенд за Мерцедес

  Луис Хамилтон победи во Сочи, на првото руско Гран При. Мерцедес ја освои првата конструкторска титула, во историјата.

 • Формула 1 11.10.2014 17:15

  Хамилтон повторно најбрз

  Луис Хамилтон ја освои пол позицијата во Русија. Најдобриот резултат во квалификациите во Сочи,е 7-мо најбрзо време за британскиот возач сезонава, второ по ред, вкупно 38-мо во кариерата.

 • Формула 1 11.10.2014 10:15

  Историска трка во Сочи!

  Возачите на Mерцедес немаат намера да дозволат никој друг да се вмеша во нивната трка за освојување на Fормула 1 шампионатот. Германецот Rозберг беше најбрз на првиот тренинг на новата патека во олимписко Sочи.

 • Формула 1 08.10.2014 14:41

  Лоша среќа

  Лоша среќа-официјално според организаторите на Јапонското гран при е причината за сериозниот инцидент на возачот на Марусиа, Жил Бјанки. Според портпаролот на трката на Сузука, во времето на инцидентот биле испочитувани сите протоколи според правилникот на ФИА.

 • Формула 1 06.10.2014 15:45

  Загина Андреа Де Чезарис

  Поранешниот возач на Формула 1, Андреа Де Чезарис на 55 годишна возраст загина во сообраќајна несреќа со мотоцикл на улиците на Рим

 • Формула 1 06.10.2014 13:28

  На погрешно место во погрешно време

  Или како што вели народот така требало да биде. Понекогаш лекциите се учат на потешкиот начин.

Pages