Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 19.09.2014 16:39

  Под рефлекторите на Марина Беј

  23 релативно бавни свиоци, високи температури ,лизгави градски улици и повеќе од 240 моќни рефлектори ги очекуваат возачите во формула 1 шампионатот во гламурот и прекрасната квечерина на југоистокот на Азија.

 • Формула 1 18.09.2014 12:27

  Во Сингапур мора да се штеди

  14-тата трка во сезоната за големата награда на Сингапур е специфична по многу работи, но уличната Марина Беј патека ќе биде најголем предизвик за В6 турбо агрегатите.

 • Формула 1 17.09.2014 11:16

  Еден ќе победи

  Дека е се поголема нетрпеливоста меѓу возачите на Мерцедес не е тајна, но кога тоа ќе го потврди првиот човек на тимот тогаш е јасно дека отворено искажаното непријателство може да кулминира со крајот на сезоната во Ф1.

 • Формула 1 15.09.2014 12:34

  Осма брзина

  Тимот на Мерцедес ќе изврши корекција на менувачката кутија пред трката за големата награда на Сингапур, а конкурентите стравуваат дека перфомансите на мерцедесовиот болид ќе бидат уште поголеми.

 • Формула 1 07.09.2014 16:14

  Хамилтон најдобар на Монца

  Луис Хамилтон стигна до 6-та победа сезонава и ја намали предноста на Росберг, од 29 на 22, во битката за титулата во 65-та Ф1 сезона. Со триумфот на Монца, Британецот го прекина постот од три трки, а во квалификациите беше прв пат на врвот, по 7.
   
 • Формула 1 06.09.2014 15:28

  Хамилтон на врвот на магичната трка

  Луис Хамилтон ќе стартува прв на Монца, 5-ти пат сезонава. Веднаш до него е тимскиот колега Нико Розберг, кој што остана на 7 и не е најдобар по 4 редоследно освоени пол позиции.
 • Формула 1 05.09.2014 12:37

  „La pista magica“

  Параболика, Аскари, Ди Лесмо, многу легенди, традиција колку и Формула 1 шампионатот или со еден збор легендарната Монца.

 • Формула 1 04.09.2014 13:48

  Луис е најдобар

  Во отсуство на  издржани  критериуми за тоа кој е најдобар возач на гридот во формула 1 шампионатот се чини секој има право на свој избор. Така и Фернандо Алонсо.

 • Формула 1 24.08.2014 16:14

  Трета победа за Даниел Рикиардо, сезонава и во кариерата

  Австралиецот одлично ја одработе трката и заслужено стигна до пехарот на Спа, ако претпоставките беа дека во претходните две, Канада и Унгарија, можеби и случајно се наоѓаше во комбинација за триумф.

 • Формула 1 23.08.2014 16:14

  Седма пол позиција за Нико Розберг

  Германецот стигна до четвртата едно по друго, вкупно 12-та пол позиција во кариерата, на 12-то гран при сезонава.

Pages