Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 05.10.2014 14:49

  Бјанки на операција по тешка повреда на главата

  Со сериозни повреди на главата  се здобил возачот на Марусиа, Жил Бјанки по инцидентор и сударот со помошното  возило крај патеката .

 • Формула 1 05.10.2014 10:51

  Хамилтон ја освои Сузука, Бјанки префрлен в болница

  Нова еден-два победа на Мерцедес, триесета во кариерата на Луис Хамилтон што го доведе само на чекор до рекордот на Мансел што би го направил најуспешен британски возач во историјата, 8-ма сезонава, за зголемено водство во генералниот поредок на 10 поени во одн

 • Формула 1 04.10.2014 09:55

  Росберг на пол,Фетел во Ферари

  Росберг на пол, Фетел во Ферари, тајфунот Фанфон закана за јапонското гран-при, се топ вестите од далечниот исток во пресрет на 15-тата трка од шампионатот во формула 1.Квалификациите се возеа на одлични временски услови, доминацијата на сребрените стрели по сл

 • Формула 1 03.10.2014 14:25

  Хамилтон и Росберг доминантни

  Многу често на неа се решавале шампионските битки, вистинска тркачка патека, омилена меѓу возачите , но не и за механичарките тимови кои треба да решат многу компромиси за сет-апот на болидите.

 • Формула 1 01.10.2014 12:47

  Вулканска закана за Ф1

  Иако засега се оди според предвидениот план, според германски Билд можно е организаторите и тимовите во Формула 1 шампионатот да се соочат со непредвидени проблеми во пресрет на трката за големата награда на Јапонија.

 • Формула 1 29.09.2014 14:33

  Русите не сакаат Ф1

  Според анкетата на германскиот спортски весник Спорт дури 71 насто од испитаниците во Русија се против одржувањето на трката за големата награда на Русија на патеката во олимписко Сочи.

 • Формула 1 26.09.2014 15:01

  Хамилтон или Фетел

  Се погласни шпекулации за промената на возачката постава во Ферари. Неколку италијански медиуми тврдат дека Алонсо е се поблиску до излезната врата на тимот од маранело, а на негово место од тимот на Ферари се обидуваат да го ангажираат Луис Хамилтон или Себастијан Фетел.

 • Формула 1 24.09.2014 14:13

  Алонсо и Ферари во критична точка на преговорите

  Италијанската екипа и Шпанецот долго, долго време ги избегнуваа шпекулациите околу заедничката иднина, но најверојатно, дојден е денот на разврска.
 • Формула 1 23.09.2014 13:58

  Сепак само обична жица

  Во светот на најсофостицирана технологија, врвни компоненти и скапи материјали што се користат во болидите на формула 1, сепак на крајот се се сведува на една обична бакарна жица.Мерцедес ја откри причината за откажувањето на Нико Росберг на големата награда на

 • Формула 1 21.09.2014 17:02

  Хамилтон супериорно го освои Сингапур

  Нова 7-ма победа сезонава, 29-та во кариерата на Луис Хамилтон за преземање на водството во генералниот пласман сега со три поена во однос на клупскиот колега Нико Росберг кој уште на стартот се соочи со проблеми и не ја заврши трката.

Pages