Формула 1

Блог вести

 • Формула 1 08.11.2014 18:45

  Розберг најбрз во Бразил

  Нико Розберг ја освои титулата, во пол конкуренција, со најбрзиот круг на автодромот Карлос Паче. Со 10 најдобри времиња сезонава, Германецот е недостижен во битката за квалификацискиот пехар, што прв пат беше воведен сезонава.
   
 • Формула 1 07.11.2014 16:53

  Претпоследна станица - Бразил

  Интерлагос дефинитивно нема да го промовира новиот шампион ако се имаат предвид двојните бодови во Абу Даби, но 24-те се солидна предност за Луис Хамилтон во однос на тимскиот колега Нико Росберг кој веќе нема ниту право на кикс, ниту пак оправдување како во Остин дека едноставно не возел добро,

 • Формула 1 04.11.2014 14:00

  Знам каде е проблемот, ама незнам да го решам

  Сопственикот на ТВ правата за Формула 1, Берни Еклстон конечно призна дека и тој сноси дел од вината за финансискиот колапс во кој се најдоа неколку тимови, но во свој стил изјави дека знае каде е проблемот, но незнае како да го реши.

 • Формула 1 02.11.2014 23:42

  Хамилтон ја освои Америка

  Нова,10-та еден-два победа на Мерцедес, 10-та сезонава за Луис Хамилтон, 5-та едноподруга и 32 во кариерата што го направи најуспешен британски возач во историјата на формула 1 надминувајќи го легендарниот Менсел кој кариерата ја заврши со 31 триумф.

 • Формула 1 01.11.2014 20:46

  Росберг на пол во Остин

  Првиот стартен ред и на трката за големата награда на Соединетите Американски Држави одново е резервиран за возачите на Мерцедес.

 • Формула 1 01.11.2014 14:05

  Хамилтон, Росберг, па сите други

  И во пресрет на 17-тата трка во сезоната ништо не се менува. Мерцедесите одново доминираа во пресрет на гран-при викендот за трката на големата награда на САД.

 • Формула 1 31.10.2014 15:51

  Кругот на Америка

  Ако дизајните на славниот германски проектант  Херман Тилке се репер за атрактивноста, квалитетот и предизвикот на модерните Ф1 патеки тогаш се вели дека врвот е достигнат со дизајнирањето на „кругот на Америка“ во близината на Остин.

 • Формула 1 30.10.2014 14:14

  Фетел ќе одмара во сабота

  Актуелниот светски шампион во Ф1 ,Себастијан Фетел потврди дека ќе ги пропушти саботните квалификации за големата награда на САД и дека трката в недела ќе ја почне од пит-стопот.

 • Формула 1 29.10.2014 16:27

  Барем имаат мотор

  По дефинитивното повлекување на тимовите на Катерхам и марусија од трката за големата награда на САД слична судбина можеше да ја снајде и екипата на Форс Индија.

 • Формула 1 28.10.2014 14:26

  Два тима помалку во Остин

  И дефинитивно. Трката во Остин за големата награда на Соединетите Американски Држави место 22 ќе ја почнат 18 болиди.

Pages