Стил

Блог вести

 • Стил 18.04.2016 12:27

  Ѕвезда меѓу хотелите

  Кога на Булеварот на славните и објектите би можеле да добијат своја ѕвезда, овој хотел сигурно би ја имал.

 • Стил 05.02.2016 11:31

  Њујорк- најпопуларна дестинација за туристите

  Дали можете да претпоставите кој град во САД е најпопуларна дестинација за странските туристи?

  Шеста година по ред бројот на туристите во Њујорк расте, речеиси 60 милиони луѓе го посетиле овој град минатата година.

 • Стил 20.01.2016 12:03

  Правила за пронаоѓање на вистинска љубов

  Пронаоѓањето на љубовта не е тешко, но нејзиното задржување за некои жени може да биде вистински предизвик, но некои едноставно се создадени да успеат во тоа, а причината е нивниот начин на размислување. 
   
  Имаат отворен ум
   
 • Стил 18.12.2015 14:36

  Божиќниот пазар во Нинберг – еден од најубавите во Европа

  Нинберг, градот на прочуениот ренесансен графичар Албрехт Дурер, град познат по импозантниот средновековен кралски дворец или Нацистичкиот документационен центар; специфичниот германски колбас, црвеното пиво или традиционалниот леб со ѓумбир.

 • Стил 01.12.2015 11:45

  Која е тајната на младешкиот изглед?

  На популарната Фејсбук страница „Humans of New York“, фотографот Брендон Стантон секојдневно објавува животни приказни на луѓето кои ги фотографира, а сега успеа со објективот да овековечи човек, кој за само неколку часа стана инспирација за илјадници луѓе.

 • Стил 11.11.2015 11:56

  Кои се најдобрите дестинации за зимско летување?

  Египет долго време важеше за омилена дестинација за зимски „летувања“. Меѓутоа поради турбулентните политички промени, заканите од терористи и целокупната влошена безбедноста состојба, туристите во поголем број некое време сигурно нема да се вратат во оваа африканска земја. 
   
 • Стил 04.11.2015 10:51

  Идеална возраст за брак е од 28. до 32. година

  Математиката открива кога е идеално време за брак. Истражувањето спроведено на Универзитетот Јута открива дека идеално време за стапување во брак е од 28 до 32 години.

  Научниците тврдат дека стапувањето во брак во тој период ги намалува шансите за развод во првите пет години.

 • Стил 14.09.2015 13:56

  Десет најевтини европски дестинации

  Британската компанија „Пост офис“ состави листа од десет најпристапни туристички дестинации во Европа во 2015 година.

 • Стил 27.07.2015 17:32

  Помалку венчавки во Лас Вегас

  Лас Вегас го посетуваат се поголем број туристи, но се помал број двојки се одлучуваат во него и да се венчаат.

  Бидејќи Лас Вегас, меѓу другото, е познат и по венчавките, овој проблем градот го чини околу милијарда долари годишно.

 • Стил 20.07.2015 15:44

  Селфи стаповите масовно се забрануваат во музеи, паркови, стадиони...

  Се повеќе музеи, забавни паркови и спортски стадиони ја забрануваат употребата на селфи стаповите верувајќи дека претставуваат ризик за безбедноста.

Pages