Стил

Блог вести

 • Стил 31.03.2017 10:59

  Нов МЦТ часовник

  Швајцарскиот луксузен бренд за часовници МЦТ ќе го лансира на пазарот новиот врвен „МЦТ Додекал Уан Д110“.

 • Стил 17.02.2017 11:22

  „Гучи“ не доби дозвола за организирање модна ревија на Акропол

  Министерството за култура на Грција го одби барањето на италијанскиот моден гигант „Гучи“, кој сакаше во текот на летото да организира модна ревија на атинскиот Акропол.

 • Стил 08.02.2017 11:05

  Најскапата куќа во Соединетите Американски Држави

  Во луксузниот кварт Бел Ер во Лос Анџелес, е изградена вила со четири ката, со плоштина од 3.530 метри квадратни, а вредна 250 милиони долари, што ја прави најскапото живеалиште во САД.

 • Стил 30.12.2016 11:15

  Португалија ќе биде најпопуларна дестинација во 2017 година

  Исланд беше популарна дестинација во 2016 година, Тајланд една година порано, а во 2017.ќе биде година кога сите ќе посакаат да ја посетат Португалија.

 • Стил 31.10.2016 11:35

  Хит дестинации за 2017-та

  За оние кои уште од сега размислуваат за годишниот одмор следната година, страницата LonelyPlanet.com објави топ дестинации, кои вредат да се посетат.

 • Стил 21.09.2016 13:40

  Последниот проект на Заха Хадид

  Само неколку дена пред да почине, Заха Хадид го заврши нејзинот последен проект „Мел Тејбл“, кој очекувано привлече посебно внимание на премиерното прикажување на овогодинешниот Саем за мебел во Милано.

 • Стил 30.08.2016 12:04

  Холивудските ѕвезди во новиот календар на „Пирели“

  Добитничката на „Оскар" Никол Кидман и Џулијан Мур се само дел од ѕвездите кои го красат календарот на „Пирели" за 2017 година

  Сликите за новото издание на календарот ги направи германскиот моден фотограф Петер Линдберг, кој работеше со „Пирели" и во 1996 година и 2002 година.

 • Стил 24.08.2016 10:56

  Најлудата двојка на Инстаграм доаѓа од Москва

  Движењето на таканаречените „руфери“, млади луѓе главно од Русија и Украина, кои без дозвола и заштитна опрема се качуваат по високите градби и таму си прават селфи фотографии, го распамети 23-годишната Ангела Николау од Москва, која, освен по големата храброст, на целата работа и додала и малк
 • Стил 04.08.2016 13:35

  Најскапите смартфони обложени со мермер, дијаманти и кожа од алигатор

  Ако имате пари повеќе од што има жители во вашата држава, тогаш веројатно ви треба телефон кој ќе го имате вие и само мал број богати среќници. Овие убавци се изработени од најнеобични материјали, а често се украсени и со злато или дијаманти.
   
 • Стил 16.06.2016 11:40

  Се изнајмува суперјахта за 700.000 евра неделно

  Ако имате вишок 700.000 евра можете да ја изнајмите најголема суперјахта во светот, која е во приватна сопственост. Тоа е цена за седум дена  користење на овој луксузен брод. Јахтата Лорен Л. е долга 90 метри, а е во сопственост на компанијата „Титан Брокер“.

Pages