Стил

Блог вести

 • Стил 05.03.2020 12:01

  Животинскиот принт е повторно во мода

  Животинсиот принт е повторно во мода. Овој дезен го освежува лицето, речиси на сите убаво им стои, во зависност од обликот и величината на дезенот.

 • Стил 03.02.2020 11:29

  Домот на Пабло Ексобар- луксузен хотел со бурно минато

  Домот на Пабло Ескобар стана луксузен хотел. За ова биле издвоени 17,5 милиони долари.

  Туристичкиот комплекс е направен на имотот на нарко-босот, кој се наоѓа на самата плажа во Тулум. Оваа локација се смета за најпопуларна туристичка дестинација на полустровот Јукатан.

 • Стил 31.12.2019 13:41

  Кој кога слави Нова година?

  Нова година е симбол на раѓањето на еден нов циклус, време за простување со старата година, сумирање на личната историја преживеана во 12-те изминати месеци.

 • Стил 30.12.2019 13:38

  Како се славела Нова година низ историјата?

  Нова година е нов почеток, но таа историски гледано , се разликува меѓу народите и културите , токму како и причините и обичаите врзани за неа . Еве една прошетка низ историјата кој кога и зошто славел нов почеток на годината. 

 • Стил 26.12.2019 14:26

  Кој е најстариот божиќен базар?

  Последниот месец од годината е резервиран за зимски радости и подготовки за новогодишните и божиќните празници.....Многу европски земји односно католичкиот свет кој го пречекува Божиќ на 25 декември традиционално организираат божиќни панаѓури на кои има се и сешто.

 • Стил 23.12.2019 11:21

  Божикни Базари во Германија

  Германските градови пред Божикните и Новогодишните празници се како вистинска бајка.

  Сѐ е накитено, осветлено, украсено. Атмосферата е свечена, продавниците преполни, се купуваат подароци.

 • Стил 20.12.2019 15:22

  Необични новогодишни елки

  Човековата фантазија нема крај особено во оваа предновогодишна и божиќна атмосфера. Елката како централен симбол може да се види во илјадници верзии. Секој ја прави или кити на свој начин.

 • Стил 18.11.2019 11:21

  Мост за кој пишувал и Гете

  Бастеи е место кое веќе 200 години привлекува туристи од целиот свет. Станува збор за простор со воодушевувачки варовнички карпи кои ги формирале ветровите и водата во текот на илјадници години.

 • Стил 18.11.2019 11:20

  Најмладо женско лице до врвот на Килиманџаро

  Подвигот на малата, но силна Ешлин Мендрик, ги воодушевил и искусните планинари. Девојчето одбило било каква помош при искачувањето до висина од 5.895 метри. Инаку, до врвот Ухуру, доаѓаат само две третини од лицата кои тргаат кон него.

 • Стил 15.11.2019 16:13

  „Најк“ ја прекинува соработката со „Амазон“

  Оваа вест го вклучи алармот на малопродажната индустрија, а експертите наѓаат дека и останатите брендови би можеле да го следат потезот на „Најк“ кој сака да се фокусира на директен однос со потрошувачите.

Pages