Забава

 • Сцена 28.02.2014 14:24

  Спорниот „Алах“ - привезок исфрлен од видео спот на Пери

  Сцената од видео спотот на пејачката Кети Пери за песната „Dark Horse“ е заменета откако е покренатата петиција за повлекување на привезокот со зборовите „Алах“ од спотот.
   
 • Стил 28.02.2014 12:34

  Колевка од чисто злато

  Кога размислувате за бебиња, размислувате и за колевки и за сите други работи кои за нив се неопходни, но сигурно не сте помислиле на колевка од чисто злато.
   
 • Сцена 28.02.2014 12:23

  Бразил подготвен за карневалот

  Подготовките за најпознатиот карневал во светот, оној во Рио траеја со месеци - во училиштата за танц се вежбаа движењата, се креираа и шиеја костими, убавиците осмислуваа на кој начин да изгледаат што попривлечни.
   
 • Стил 28.02.2014 11:59

  Шведскиот модел на воспитување се покажа како неуспешен

  Општеството во кое се излегува во пресрет на секое барање на детето, во кое не постојат казни и строгост придонесува децата да станат мали егоисти, кои не поднесуваат, кога не се во центарот на вниманието.  
   
 • Здравје 27.02.2014 16:14

  Занемарувачки знаци кои што укажуваат на сериозна болест

  СЕТИЛО ЗА МИРИС

  Слабеење на сетилото за мирис може е знак кој укажува на почеток на Алцхајмерова болест. Промените се случуваат во нервните завршетоци во внатрешноста на носот и  се поврзани со одредени делови од мозокот, кои пак се поврзани со оваа болест.

  НОКТИ

 • Здравје 27.02.2014 13:17

  Велосипедот го подобрува здравјето

  Возењето велосипед е одлично за обликување на телото. Забавно е, а и доста корисно ако сакате да потрошите неколку калории.

 • Здравје 27.02.2014 13:10

  Првите денови од животот на детето

  Во текот на бременоста лошата исхрана, пушењето, алкохолот, лекарствата и стресот, освен што влијаат на мајчиното здравје, можат да остават последици и врз долгорочното здравје на детето.Тој период може трајно да влијае на се, од шанси за развивање дијабетес или срцев удар во постари години, како

 • Здравје 26.02.2014 15:48

  Хомеопатските вакцини алтернатива за конвенционалните

  Хомеопатијата е терапевтска метода која го применува „законот на сличноста“ и корис ти медицински супстанци во многу мали количества. Тие бесконечно мали дози се немерливи со истражувачки инструменти.

 • Стил 26.02.2014 12:16

  Најлуди закони за пивото ширум светот

  Кога можете да видите пијан Шкотланѓанец во сопственост на крава?
  Одговор: Никогаш! Тоа е против законски.

  Тоа не е единствено бизарно законско ограничување за пиење на пиво во светот. Еве уште неколку најчудни закони поврзани за пиење на пиво.

 • Сцена 25.02.2014 12:59

  Поранешен брокер со тужба до продуцентите на филмот „Волкот од Вол Стрит“

  Тој во тужбата тврди дека е еден од ликовите во филмот и дека филмскиот лик на Ники „Рагрет“ Коскоф е правен според него.

Pages